Reklama
Reklama

Matyi: wielka reklama zostanie usunięta?

Od kilku tygodni na działce przy ulicy Matyi w pobliżu Poznań City Center stoi ogromna konstrukcja, na której umieszczono baner reklamowy. W oczy rzuca się jednak nie tylko sama reklama, ale też dziesiątki... worków obciążających instalację. Sprawą zainteresował się nadzór budowlany.

Kierowcy, piesi, pasażerowie komunikacji miejskiej - wszyscy poruszający się ulicą Matyi, od kilku tygodni mogą "podziwiać" ogromną reklamę ustawioną tuż przy trasie, przy nowym parkingu na terenie Wolnych Torów. Na metalowej konstrukcji rozwieszono billboard. Ale uwagę zwracają przede wszystkim mało estetyczne worki z piaskiem, których zadaniem jest odpowiednio obciążać instalację.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Jak się okazuje, konstrukcja jest samowolą budowlaną - właściciel nie otrzymał niezbędnych zgód na jej postawienie. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Czy reklama w najbliższym czasie zniknie? Wiele wskazuje na to, że nie. Nie wiadomo jak długo będą trwać działania prokuratury. Sam właściciel reklamy nie zamierza jej usunąć.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.67 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro