Reklama
Reklama

Figury psa i kota ruszyły w miasto. Dla znalazców nagrody!

fot. Schronisko dla zwierząt
fot. Schronisko dla zwierząt

Od soboty przez dwa tygodnie po Poznaniu "krążyć" będą kolorowe figury psa i kota. Każdego dnia pojawiać się będą w innej lokalizacji. Osoba, która jako pierwsza je znajdzie i zrobi im zdjęcie - ma szansę na wygranie nagrody. Akcja odbywa się w ramach obchodów 50-lecia poznańskiego schroniska dla zwierząt.

Zielony pies i czerwony kot w sobotę dumnie prezentują się przy ulicy Wrocławskiej. Sobota jest pierwszym dniem akcji szukania "zaginionych" zwierzaków. Ujawniamy dzisiejszą lokalizację, ponieważ już znalazła się osoba, która jako pierwsza odnalazła czworonogi i zrobiła im zdjęcie. Tym samym wygrała nagrodę od schroniska dla zwierząt. Szans na otrzymanie upominku w ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie jednak więcej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Umieszczając figury w centrum miasta chcemy pokazać, że psy i koty to stały element miejskiego krajobrazu. Koty domowe, pieszczochy, dla których ulubionym legowiskiem są kolana właściciela. Koty wolno żyjące, dzięki którym w piwnicach nie zagnieżdżają się myszy i szczury. Psy radośnie merdające ogonem na widok wracającego do domu właściciela i aportujące na spacerze piłkę. Ale również psy i koty zagubione, porzucone, błąkające się po mieście, głodne i wystraszone, nie wiedzące, dokąd iść, nierzadko maltretowane przez ludzi, czasem potrącone przez samochód. Takim zwierzętom od 50 lat pomaga poznańskie Schronisko. Przygarnia, zapewnia im opiekę, leczy i szuka nowych, lepszych domów -
wyjaśnia Małgorzata Lamperska, rzecznik poznańskiego schroniska.

Jak wygrać nagrodę? Przez najbliższe dwa tygodnie figury przedstawiające kota i psa będą ustawiane codziennie w innej lokalizacji na terenie Poznania. Trzeba je odnaleźć, zrobić im zdjęcie, a następnie umieścić je na facebookowym profilu schroniska. Wprowadzono przy tym zasadę - kto pierwszy, ten lepszy (każdego dnia nagrodę dostaje tylko jedna osoba). W sobotę najszybsza okazała się Kasia Paprzycka, a właściwie jej adoptowany ze schroniska pies Django - to właśnie on jest na zdjęciu wraz z figurkami. Do zdobycia są m.in. książki i bilety do kina.

Akcja zakończy się 24 sierpnia. Ale nie jest to ostatnia część obchodów 50-lecia schroniska. We wrześniu w Parku Wilsona ma się odbyć wielki festyn, którego motywem przewodnim będą psy i koty. Wcześniej - na przełomie maja i czerwca - zorganizowano zbiórkę prezentów dla podopiecznych schroniska. Udało się zebrać mnóstwo jedzenia, zabawek, misek czy obroży dla czworonogów.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
61.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro