Reklama
Reklama

28 Czerwca 1956: pasażer wysiadał z tramwaju, potrąciło go auto

Do groźnego i nietypowego zdarzenia drogowego doszło po godzinie 11.00 na ulicy 28 Czerwca 1956. Na przystanku "Pamiątkowa" pasażera wysiadającego z tramwaju potrąciło nadjeżdżające auto. Mężczyzna został odwieziony do szpitala.

- Do zdarzenia doszło około godziny 11.20 - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK Poznań. - Na przystanku "Pamiątkowa" na ulicy 28 Czerwca 1956 doszło do potrącenia pasażera, który wysiadał z tramwaju linii nr 2 jadącego w kierunku Dębca. Mężczyznę potrąciło auto, które nie zatrzymało się przed przystankiem - dodaje.

Na miejsce wezwano służby. Ruch tramwajów w kierunku Dębca był wstrzymany przez kilka minut. Sprawą zajęła się policja. Jak wyjaśnia Dominika Bral z biura prasowego wielkopolskiej policji - poszkodowany to około 50-letni mężczyzna. - Z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala - mówi. - Kobietę, która prowadziła samochód, ukarano natomiast mandatem - dodaje.

To kolejne takie zdarzenie na ulicy 28 Czerwca 1956. W styczniu ubiegłego roku do potrącenia pasażera wychodzącego z tramwaju doszło kawałek dalej - na wówczas tymczasowym przystanku "Traugutta" przed skrzyżowaniem z ulicą Hetmańską. Na szczęście poszkodowana osoba miała tylko niegroźne potłuczenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro