Reklama
Reklama

Kobylnica: mężczyzna zginął pod kołami pociągu

Do fatalnego w skutkach wypadku doszło wczesnym popołudniem w Kobylnicy. Pociąg Intercity relacji Wrocław - Gdynia potrącił na dworcu PKP mężczyznę, który zginął na miejscu.

- Ze wstępnych informacji policji wynika, że mężczyzna przechodził przez tory kolejowe w miejscu do tego przeznaczonym - powiedziała nam Dominika Bral z biura prasowego wielkopolskiej policji. Na miejsce dotarły już odpowiednie służby, które prowadzą czynności.
Jak udało nam się dowiedzieć w rozmowie z PKP PLK, do wypadku doszło o 12:56. - Podróżni z tego składu zostaną zabrani przez pociąg Przewozów Regionalnych relacji Poznań - Bydgoszcz. Jeden tor w tej chwili jest zablokowany, ruch pociągów odbywa się po drugim torze. Z tego względu pozostałe pociągi notują niewielkie, sięgające 10 minut opóźnienia - powiedział Zbigniew Wolny z PKP PLK. Z informacji Wolnego wynika, że do potrącenia doszło poza wyznaczonym przejściem.
To drugie tego typu zdarzenie w tej okolicy w bieżącym tygodniu. W środę na odcinku pomiędzy Kobylnicą a Biskupicami Wielkopolskimi pociąg śmiertelnie potrącił 35-letnią kobietę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
18.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro