Reklama

Drewniak wraca do Lecha Poznań

fot. Michał Nadolski - archiwum epoznan.pl
fot. Michał Nadolski - archiwum epoznan.pl

Lech Poznań przyspieszył powrót defensywnego pomocnika Szymona Drewniaka z wypożyczenia do Górnika Zabrze. Drewniak już w sobotę będzie trenował z zespołem Lecha.

- Szymon ma wzmocnić rywalizację w środku pola. W ostatnich miesiącach miał szanse ogrywać się u boku doświadczonego i cenionego w Ekstraklasie Radosława Sobolewskiego. Co ważne, w Górniku grał regularnie i najczęściej występował na pozycji defensywnego pomocnika. Nam zależało, aby w trakcie wypożyczenia poprawił swoje parametry obronne, takie jak agresywny odbiór piłki czy odpowiednie ustawienie. Jesteśmy przekonani, że wrócił do nas bardziej doświadczony i wszechstronny zawodnik, który zwiększy możliwości sztabu szkoleniowego w środku pola - mówi na klubowej stronie wiceprezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Szymon Drewniak podczas wypożyczenia do Górnika Zabrze rozegrał 13 spotkań na boiskach ekstraklasy, a w 9 z nich wychodził w podstawowej jedenastce Górnika. W sumie na placu gry spędził 841 minut. Drewniak po powrocie będzie występował z numerem 17, a na pierwszym treningu pojawi się w sobotę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro