Reklama
Reklama

Rośnie popularność Poznańskiego Roweru Miejskiego

fot. Mateusz Kina
fot. Mateusz Kina

System Poznańskiego Roweru Miejskiego funkcjonuje w stolicy Wielkopolski od 2012 roku. Kilka miesięcy temu został on rozbudowany - obecnie mieszkańcy miasta mają do dyspozycji 16 stacji. Miało to spory wpływ na liczbę wypożyczeń.

W lipcu firma Nextbike, obsługująca system, zanotowała 10 974 wypożyczenia. W porównaniu z analogicznym okresem 2013 roku oznacza to wzrost o ponad 76% - wówczas użytkownicy korzystali z rowerów 6 126 razy.

Wzrosła również liczba aktywnych użytkowników PRM. W marcu było to 6901 osób. Obecnie, z różną częstotliwością, z możliwości wypożyczenia roweru skorzystało 9 931 użytkowników. W samym lipcu system zyskał 1000 nowych kont - średnio ponad 40 dziennie.

- Sporo osób się zarejestrowało, ale jeszcze nie skorzystali z systemu. Zarówno tych użytkowników, jak i innych mieszkańców Poznania, będziemy chcieli zachęcić do korzystania z Poznańskiego Roweru Miejskiego. W tym celu szykujemy w sierpniu akcję promującą system i nowe stacje - powiedział Michał Dąbrowski z firmy Nextbike Polska.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
29℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
18.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro