Reklama
Reklama

Nowa galeria handlowa na Dębcu: otwarcie jesienią

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Trwają intensywne prace na budowie nowej poznańskiej galerii handlowej. Obiekt powstaje na poznańskim Dębcu i ma zostać otwarty jesienią tego roku.

Jesienią poznaniacy będą mogli zrobić zakupy w nowej galerii handlowej. Galeria Dębiec powstaje na poznańskim Dębcu. - Zakończyliśmy prace przy montażu dachu, co jest jednoznaczne z zakończeniem etapu stanu surowego galerii - wyjaśnia Tomasz Piskorek z RED - Real Estate Development. - Ukończone zostały roboty murowe na kondygnacji handlowej i garażowej oraz ułożone posadzki w części handlowej galerii. Kończymy prace związane z sieciami zewnętrznymi oraz przyłączami. W trakcie realizacji są również prace wykończeniowe takie jak m.in.: ścianki działowe pomiędzy lokalami najemców galerii, okładziny gresowe części wspólnych obiektu, sufity podwieszane, montaż schodów ruchomych - dodaje.

Ale roboty są prowadzone nie tylko wewnątrz obiektu. - Trwają prace związane z realizacją elewacji galerii oraz z zagospodarowaniem terenu wokół budynku, obejmujące drogi, chodniki, zieleń i oświetlenie zewnętrzne - wymienia.

W galerii na pewno pojawi się sklep Biedronka (jeden z większych w naszym mieście), a także drogeria. Będzie też klub fitness działający 24 godziny na dobę. W sumie znajdzie się tutaj ponad 50 lokali o powierzchni od 20 metrów kwadratowych. Dodatkowo zrobimy tu zakupy w sklepach odzieżowych, aptece i wykupimy wczasy w biurze podróży.

Przed budynkiem i w nim zaplanowano łącznie 343 miejsca parkingowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro