Reklama
Reklama

Łukomska-Pyżalska spłaciła 250 tys. zł "niepiłkarskich" długów Warty

fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak

Warta Poznań otrzymała licencję na grę w III lidze, a było to możliwe dzięki spłaceniu przez Izabellę Łukomską-Pyżalską "niepiłkarskich" długów Stowarzyszenia KS Warta.

Już w poniedziałek informowaliśmy o przyznaniu Warcie Poznań licencji na grę w III lidze. Co ważne wcześniej Wielkopolski Związek Piłki Nożnej nie przyznał Zielonym licencji, jako osobnej spółce. Warta ponownie wystąpiła o nią, ale już jako stowarzyszenie spłacając jednocześnie wszystkie jego długi.

- Po spłaceniu przeze mnie ponad ćwierć miliona zlotych "niepiłkarskich" długów Stowarzyszenia KS Warta oraz dzięki super szybkiemu działaniu Pań w poznańskim ZUS-ie, które błyskawicznie wydały zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami, WZPN potwierdził przyznanie Warcie licencję na grę w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolska. Bardzo się cieszę, iż mimo wielu przeciwności "losu" udało się i zagramy -
mówi prezes Warty Poznań, Izabella Łukomska-Pyżalska.

Warta Poznań najprawdopodobniej zastąpi w III lidze zespół Calisa Kalisz, który nie otrzymał jeszcze licencji. Jeśli tak będzie to podopieczni Tomasza Bekasa już w sobotę zmierzą się na wyjeździe ze Startem Warlubie. Natomiast, jeśli Calisia otrzyma licencję to Warta zastąpi Pogoń Mogilno i w sobotę zagra na wyjeździe z Unią Solec Kujawski.

- Na chwilę obecną cieszymy się, że w ogóle gramy i najważniejsze jest, aby się utrzymać. Aktualnie najważniejsze dla nas jest poprawienie infrastruktury, aby móc grać w II lidze - dodaje Łukomska-Pyżalska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro