Reklama
Reklama

Chcą "zgolić wąsa" Poznaniowi. Wąsy przekażą prezydentowi

fot. Włodzimierz Hoppel

Kultura w Poznaniu jest "zakładniczką wąsa Grobelnego"? Grupa Circus Ferus organizuje wydarzenie pod hasłem "Zgol wąsa Poznaniowi". Każdy chętny może w środę przyjść pod Urząd Miasta i zgolić swojego wąsa - prawdziwego lub tego nieprawdziwego. Wąsy mają trafić do rąk prezydenta Poznania.

Już blisko 300 osób zapowiedziało, że weźmie udział w akcji "Zgol wąsa Poznaniowi" organizowanej przez grupę Circus Ferus. O co chodzi? - JEŚLI NIE PODOBA CI SIĘ WĄS WYRASTAJĄCY SPOD STADIONU, JEŚLI NIE PODOBA CI SIĘ WĄS PORASTAJĄCY KLINY ZIELENI, JEŚLI NIE PODOBA CI SIĘ WĄS CENTRÓW HANDLOWYCH PORASTAJĄCYCH MIASTO, JEŚLI NIE PODOBA CI SIĘ DWORZEC W POSTACI WĄSA, JEŚLI NIE PODOBA CI SIĘ WĄS OPLATAJĄCY INSTYTUCJE KULTURY, TO ZGOL WĄSA - czytamy w informacji na Facebooku. - PRZYJDŹ POD URZĄD MIASTA POZNANIA Z MASZYNKĄ DO GOLENIA. UWAGA! ZGOLONE WĄSY ZOSTANĄ PRZEKAZANE DO RĄK WŁASNYCH PREZYDENTA MIASTA POZNANIA - dodają organizatorzy.

O wąsie jako o "konserwatywno-peryferyjnym stanie mentalnym prezydenta" pisze w Krytyce Politycznej Agnieszka Ziółkowska. - Kultura jest zakładniczką wąsa Grobelnego (wąs = konserwatywno-peryferyjny stan mentalny prezydenta i większej części zblatowanej elity polityczno-administracyjnej) i ma się podobać jego wąsatemu elektoratowi - czytamy. Autorka komentuje w tekście decyzję prezydenta Poznania o zwolnieniu Ewy Wójciak ze stanowiska dyrektora Teatru Ósmego Dnia. - Mechanizm leżący u podłoża decyzji o zwolnieniu Wójciak (...) jest prosty jak konstrukcja cepa: to symboliczny prezent od Grobelnego dla jego elektoratu, który ma przełożyć się na głosy, o które prezydent walczy na terytorium skrajnej prawicy. Jak to cep, na pewno okaże się w swojej prostocie narzędziem bardzo skutecznym. W mieście, gdzie kultura się nie liczy, to właśnie wąsem i cepem można młócić przez cztery kadencje i szykować się już do piątej. Co najlepiej pokazuje przykład miłościwie panującego nam prezydenta - pisze autorka.

Udział w akcji "golenia wąsa" mogą wziąć nie tylko osoby posiadające zarost. Circus Ferus wyjaśnia dokładnie jak zrobić sztucznego wąsa, którego następnie będzie można przekazać w ręce prezydenta.

Profil informujący o akcji "Zgol wąsa Poznaniowi" nie jest jedynym wymierzonym w prezydenta Poznania. Na Facebooku powstały m.in. profile Grobelny Ryszard Pierwszy na KRULA Wielkopolski, Grobelny STOP czy NIE zagłosuję na Grobelnego w wyborach samorządowych 2014.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro