Reklama

Trasa na Franowo: często nie działają windy

Mieszkańcy narzekają, że często ulegają awariom windy na przystankach podziemnych trasy na Franowo. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ich funkcjonowanie na razie tylko monitoruje.

Mieszkańcy skarżą się, że najczęściej awarię ma jedna z wind na przystanku Piaśnicka Rynek. Problem mają wtedy niepełnosprawni, którzy nie mogą pokonać długich schodów. Jeśli tylko ja osobiście i tylko w tym roku miałem takich KILKANAŚCIE awarii windy na tym przystanku to ile było ich w sumie? 50? 70? 100? Jak to możliwe, że na wybudowanym za miliony złotych, ultranowoczesnym, przystanku może być zainstalowany taki bubel. Czy przyjeżdżający serwis wind ma płacone od każdej awarii? W tej chwili to wygląda tak, ze przyjeżdżają i tylko na szybko wznawiają prace windy bez próby rozwiązania problemu na stałe. To jest jakaś patologia! - pisze nasz czytelnik.

MPK, które od dwóch miesięcy przejęło utrzymanie trasy twierdzi, że większość usterek zgłaszanych jest przez poznaniaków wprost do serwisu, dlatego na dzień dzisiejszy nie wiadomo ile takich było. Przewoźnik zaznacza też, że nie płaci za każdą naprawę osobno. Nie płacimy za każdorazowa naprawę. Płacimy opłaty zryczałtowane, zgodnie z umową. Natomiast niezależnie ile razy będzie potrzebna pomoc, serwis będzie działał - zapewnia Katarzyna Lesińska, biuro prasowe MPK.

Nie wiadomo czy MPK będzie wnioskowało o wymianę wadliwej windy. To winda zrealizowana zgodnie z projektem, z dofinansowanie unijnego, który zrealizowała inna jednostka. Natomiast w związku z tym, że od maja 2014 roku przejęliśmy tę infrastrukturę, będziemy to monitorować i sprawdzać - dodaje Lesińska. Jeśli tylko pasażerowie widzą tego typu uchybienia natychmiast prosimy o kontakt - kończy.

Przypomnijmy. Trasa na Franowo została otwarta w 2012 roku. Kosztowała 270 milionów złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro