Reklama
Reklama

Wandale uwzięli się na Posnanię? Znowu zniszczono płot przy drodze tymczasowej

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Blisko dwa tygodnie temu pisaliśmy o płocie ustawionym przy drodze tymczasowej prowadzącej na budowę centrum handlowego Posnania. Nieznani sprawcy go zniszczyli. Jak się okazuje, nie był to jednorazowy przypadek. Do takich zniszczeń dochodzi tu częściej. Wykonawca Posnanii zapowiada zwiększenie ochrony na terenie.

O przejściach dla pieszych, jakie po apelach mieszkańców utworzono na drodze tymczasowej wybudowanej wzdłuż estakady katowickiej, pisaliśmy już na naszym portalu. Inwestor budujący centrum handlowe Posnania uwzględnił prośby mieszkańców i utworzył na ogrodzonej ze względów bezpieczeństwa trasie przejścia dla pieszych.

22 lipca informowaliśmy o wandalach, którzy zainteresowali się m.in. ogrodzeniem drogi tymczasowej. Pod osłoną nocy poprzewracano tu słupki, zniszczono także barierki na przejściach dla pieszych. Uszkodzone zostały również urządzenia myjące koła pojazdów pracujących na budowie. Sprawę zgłoszono policjantom.

Nie był to jednak jedyny taki przypadek. - Praktycznie co drugi dzień konieczne jest naprawianie ogrodzenia, które jest niszczone. Ale to nie wszystko. Skradziono również m.in. żeliwną pokrywę na jednej ze studzienek kanalizacyjnych - wyjaśnia Aleksander Rosa, rzecznik Posnanii. - Takie zdarzenia są za każdym razem zgłaszane policji. Zwiększymy także ochronę na terenie budowy. Sprawcy nie są bezkarni - zaznacza.

Działania wandali nie wpływają na spowolnienie budowy centrum handlowego, znacznie zmniejszają jednak bezpieczeństwo mieszkańców w tym rejonie. - Zniszczenia są usuwane na bieżąco, mimo wszystko apelujemy o ostrożność do mieszkańców korzystających z przejść dla pieszych na tymczasowej drodze - kończy Rosa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
14.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro