Reklama
Reklama

Koziegłowy: "tajemniczy" śmigłowiec krąży nad okolicą

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Mieszkanka Koziegłów ma dosyć hałasu generowanego przez śmigłowiec latający nad budynkami mieszkalnymi w tej miejscowości. - Jaki ma cel i do kogo należy - pyta. Jak się okazuje, "tajemniczy" śmigłowiec wcale taki tajemniczy nie jest.

Od kilku dni regularnie m.in. nad Koziegłowami lata spory śmigłowiec. Mieszkańcy zastanawiają się do kogo należy. - Dlaczego od pięciu dni nad Koziegłowami krąży (dosłownie) śmigłowiec? Jaki ma cel i do kogo należy? Można zwariować, od tego hałasu jak przelatuje nisko nad domami - napisała do nas Beata.

Okazuje się, że nie są to poszukiwania zaginionej osoby ani ochrona ważnego gościa odwiedzającego Koziegłowy. Na położonym niedaleko lotnisku Aeroklubu Poznańskiego w Kobylnicy odbywają się Mistrzostwa Wojska Polskiego w spadochroniarstwie. Impreza rozpoczęła się w poniedziałek, 28 lipca.

W trakcie zawodów uczestnicy z Łotwy, Rumunii oraz Polski: 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego z Poznania, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych z Dęblina, 2 Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa, Ośrodka Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego z Leźnicy Wielkiej i Jednostki Wojskowej Agat z Gliwic mierzą się w dwóch konkurencjach - indywidualnej celności lądowania oraz drużynowej celności lądowania. Skoki są wykonywane ze śmigłowców Mi-2 oraz Mi-8.

- Zawodnicy skaczą z 1100 metrów i muszą trafić w cel, który ma średnicę dwóch centymetrów - wyjaśnia ppłk Wojciech Polczyk, koordynator imprezy. - Każdy centymetr od tego celu to są punkty karne. W ośmiu skokach ten, kto zbierze jak najmniej punktów karnych, wygrywa - dodaje.

Zawody kończą się w piątek, 1 sierpnia. Mieszkańcy Koziegłów już w weekend będą więc mogli odpocząć od śmigłowców latających nad ich domami. Więcej o zawodach:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro