Reklama

Znowu upalny weekend w Poznaniu!

fot. Włodzimierz Hoppel

Upały nie odpuszczają. Po czwartku i piątku z temperaturami poniżej 30 stopni Celsjusza, szykują nam się gorące sobota i niedziela. Na termometrach zobaczymy nawet 34 stopnie w cieniu. Bardzo ciepłe będą też noce.

Odpoczęliście od wysokich temperatur? Po chwili ochłodzenia i opadach deszczu przed nami ponownie upalne dni. - Przewidujemy upały od soboty do najbliższego poniedziałku - mówi Magdalena Muszyńska-Karbowska, dyżurny synoptyk z poznańskiego oddziału IMGW. - W ciągu trzech najbliższych dni na termometrach zobaczymy w ciągu dnia nawet 34 stopnie Celsjusza w cieniu - dodaje.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Bardzo ciepłe będą też najbliższe noce. - Przewidujemy temperatury nawet rzędu 21 stopni Celsjusza. Być może noc z piątku na sobotę będzie jeszcze trochę chłodniejsza, ale kolejne to już wyższe temperatury - wyjaśnia.

W weekend zdarzać się mogą burze. W sobotę mogą wystąpić na terenie całego województwa, a w niedzielę przede wszystkim w zachodniej jego części. - Od wtorku temperatura spadnie poniżej 30 stopni. Nie wykluczamy, że w przyszły weekend do Wielkopolski ponownie zawitają upały - kończy.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro