Reklama
Reklama

Poznań: sprzedawali podrabiane konsole

fot. Policja Poznań
fot. Policja Poznań

Poznańscy policjanci w ostatnich dniach weszli do jednego ze sklepów ze sprzętem elektronicznym działających na terenie naszego miasta. W magazynie znaleziono podrabiane konsole do gier, które sprzedawano nie tylko w Polsce, ale i w Czechach. Szacunkowa wartość towaru to około miliona złotych.

Funkcjonariusze z Poznania w lipcu przeprowadzili akcję wymierzoną w firmę zajmującą się handlem podrabianym sprzętem elektronicznym. W magazynie poznańskiego sklepu znaleziono setki konsol do gier z podrobionym znakiem towarowym. Jak ustalono - właściciele poznańskiej firmy zakupili sprzęt w Chinach, a następnie sprzedawali go w Polsce oraz na terenie Czech. - Przedmioty można było nabyć w sklepach ze sprzętem elektronicznym oraz na stronach internetowych - wyjaśnia Patrycja Banaszak z policji w Poznaniu. Towar zabezpieczono. Jego wartość oszacowano na około milion złotych.

Właściciele firmy sprzedaż konsol traktowali jako stałe źródło dochodu. Mogą usłyszeć zarzuty naruszenia przepisów ustawy O prawie własności przemysłowej, za co grozi 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro