Wstydliwa porażka Lecha na Islandii

Lech Poznań niespodziewanie przegrał na kameralnym stadionie Stjörnuvöllur w Gardabaer pierwsze spotkanie III rundy eliminacji Ligi Europejskiej ze Stjarnan 0:1. Rewanż za tydzień na INEA Stadionie w Poznaniu.

Początek spotkania zdecydowanie należał do piłkarzy Stjarnan, którzy w pierwszych minutach spotkania stworzyli sobie dwie okazje bramkowe. Najpierw Olafur Karl Finsen wbiegł w pole karne poznaniaków, ale jego strzał wybronił Jasmin Burić. Chwilę później groźną akcję gospodarzy zatrzymał Marcin Kamiński. Lech zaczął przejmować inicjatywę po kwadransie gry, ale Darko Jevtić, Gergo Lovrencsics, Szymon Pawłowski i Vojo Ubiparip nie potrafili pokonać znakomicie grającego w bramce gospodarzy Ingvar Jonsson.

Niestety druga połowa rozpoczęła się dla piłkarzy Lecha Poznań fatalnie. Rolf Toft wykorzystał nieporozumienie Marcina Kamińskiego z Jasminem Buricem i wyprowadził zespół z Islandii na sensacyjne prowadzenie. Lech w kolejnych akcjach powinien wyrównać po strzałach Ubiparipa i Lovrencsicsa, ale ponownie znakomicie interweniował Jonsson.

W 66. minucie Finsen otrzymał znakomite podanie, ale z kilku metrów uderzył nad poprzeczką. Chwilę później Ubiparip oddał idealny strzał głową po dośrodkowaniu Lovrencsics, ale obrońcy z Islandii wybili piłkę z linii bramkowej. Lechici w kolejnych minutach przeważali, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi zdobyciem bramki. Natomiast tuż przed końcowym gwizdkiem Toft mógł zdobyć bramkę na 2:0, ale Burić wybronił jego uderzenie głową.

Niestety wstydliwa porażka stała się faktem. Rewanż odbędzie się w czwartek, 7 sierpnia 2014 roku, o godz. 19.00 na INEA Stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Bilety w cenie od 10 zł do 35 zł.

Stjarnan Gardabaer - Lecha Poznań 1:0 (0:0)
Bramka: Rolf Toft (48. minuta)
Żółta kartka: Pablo Punyed
Sędzia: Ognjen Valjić (Bośnia i Hercegowina)
Widzów: ok. 1100 (w tym 160 kibiców Lecha)

Stjarnan Gardabaer: Ingvar Jonsson - Nicklas Vemmelund, Martin Rauschenberg, Daniel Laxdal, Hordur Arnason, Pablo Punyed (90. Aegisson), Michael Praest, Atli Johansson, Arnar Mar Bjorgvinsson (83. Johann Laxdal), Olafur Karl Finsen, Rolf Toft.