Reklama
Reklama

Poranna wizyta dzików na os. Chrobrego

fot. Mikołaj

Przed godziną 7.00 na osiedlu Chrobrego, w pobliżu przystanku trasy PST "Kurpińskiego" pojawiło się stado dzików. Takie wizyty w tym rejonie powoli stają się normalnością.

Kolejna wizyta dzików na poznańskim Piątkowie. W czwartek rano całe stado pojawiło się na os. Chrobrego, w pobliżu przystanku "Kurpińskiego" na trasie PST. Zwierzęta wybiegły na ulicę, na szczęście kierowcy w porę zorientowali się o ich obecności na jezdni.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Już na początku czerwca pisaliśmy, że wznowiono odstrzał tych zwierząt w mieście. Ich populacja jest bowiem coraz większa (TUTAJ). Na początku tego roku miasto prowadziło akcję informacyjną na temat dzikich zwierząt. DO mieszkańców trafiło około 100 tysięcy ulotek informujących o tym jak się zachować w przypadku spotkania z dzikiem.

Apelujemy do mieszkańców, by nie dokarmiali dzikich zwierząt - to dodatkowo utrudnia pozbycie się tych lokatorów z terenów zabudowanych. Obecność lisów czy dzików w mieście można zgłaszać do strażników miejskich, którzy następnie przekazują taką informację do odpowiednich jednostek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro