Reklama
Reklama

Lech Poznań zagra w bordowych strojach z FC Stjarnan

fot. lechpoznan.pl
fot. lechpoznan.pl

Lech Poznań w czwartkowym meczu z FC Stjarnan w III rundzie eliminacji Ligi Europejskiej wystąpi w trzecim komplecie strojów, który ma kolor bordowy.

Od początku nowego sezonu Lech Poznań współpracuje z amerykańską firma Nike, która jest "sponsorem technicznym" klubu. Nike przygotowała dla podopiecznych Mariusza Rumaka również nowy zestaw strojów. Pierwszy zestaw składa się z niebieskiej koszulki z białym pasem, białych spodenek i białych getrów, a w drugim zestawie dominuje kolor biały. Lechici zagrali już w tych kompletach w meczach z Nomme Kalju, Piastem Gliwice i Górnikiem Zabrze.

Natomiast w czwartek w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europejskiej wystąpią w trzecim komplecie strojów, który ma kolor bordowy. W tym zestawie Kolejorz ma grać tylko w wyjątkowych sytuacjach. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie trzeci zestaw miał kolor żółty i został wybrany przez kibiców.

Lech Poznań w bordowych barwach występował w czasach przedwojennych, gdy klub funkcjonował pod szyldem Kolejowego Przysposobienia Wojskowego. Już dziś wiadomo, że trykoty zawodników okraszone autografami trafią na aukcje charytatywne. Bordowe koszulki będzie można także nabyć w nowym sklepie klubowym "Stacja Kolejorz", który zlokalizowany jest w INEA Stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu.

Pierwsze spotkanie III rundy eliminacji Ligi Europejskiej pomiędzy FC Stjarnan a Lechem Poznań odbędzie się w czwartek o godz. 18:30 czasu miejscowego. Mecz będzie mogło zobaczyć maksymalnie 1000 widzów, a podopiecznych Mariusza Rumaka ma wspierać do 160 fanów. Rewanż tydzień później, czyli 7 sierpnia 2014 roku, o godz. 19.00 na INEA Stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Bilety w cenie od 10 zł do 35 zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro