Reklama
Reklama

Na jakie projekty z budżetu obywatelskiego będziemy głosować? Możesz zdecydować!

Z budżetu obywatelskiego dofinansowano m.in. rozbudowę Hospicjum Palium
Z budżetu obywatelskiego dofinansowano m.in. rozbudowę Hospicjum Palium

186 projektów walczy o to, by móc się ubiegać o głosy mieszkańców w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Wpływ na to, które propozycje znajdą się na krótkiej liście do głosowania będą mieli mieszkańcy. Wśród nich możesz być Ty!

201 projektów, których realizacja kosztowałaby łącznie przynajmniej 260 milionów złotych - tyle propozycji mają mieszkańcy na ulepszenie Poznania. W czerwcu zakończyło się przyjmowanie projektów w ramach budżetu obywatelskiego 2015. Okazało się, że 186 z nich złożono poprawnie, a co za tym idzie - tylko te mają szansę znaleźć się na "krótkiej liście" do głosowania.

Ponownie do rozdysponowania jest 10 milionów złotych, ale zostały one pierwszy raz podzielone na dwie pule. - Projektów "dużych", gdzie maksymalna kwota do uzyskania to 8 mln zł i "małych", do których kwalifikują się projekty nie przekraczające kwoty 1 mln zł, przy czym pula środków przeznaczona na te projekty wynosi 2 mln zł. Dzięki temu, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, będziemy mogli zrealizować więcej mniejszych kosztowo projektów - wyjaśniali w czerwcu urzędnicy.

Miasto obecnie szuka osób, które chciałyby zostać członkami Zespołu Opiniującego projekty. - Do zadań takiej osoby będzie należało zapoznanie się z listą projektów zgłoszonych do PBO15 oraz rekomendacjami Rad Osiedli i wydziałów/jednostek merytorycznych Urzędu Miasta - wyjaśnia Paweł Marciniak, rzecznik Urzędu Miasta. - Kolejnym krokiem będzie wskazanie tych projektów, które znajdą się na karcie do głosowania dla mieszkańców Poznania - dodaje.

Zgłaszać się można do 17 sierpnia (TUTAJ). Spotkania w ramach Zespołu Opiniującego zaplanowano na początek września 2014 roku - odbędą się przynajmniej dwa razy. To praca, za którą nie przewidziano wynagrodzenia. Co trzeba zrobić, by ubiegać się o taką "funkcję"? Wystarczy mieć ukończone 16 lat. Miejsca są cztery. Jeśli chętnych będzie więcej - odbędzie się losowanie.

Głosowanie na projekty z krótkiej listy zaplanowano na pierwszą połowę października. Pierwszy raz głosować będą mogły osoby, które ukończyły 16 lat. W tej chwili trwa opiniowanie projektów przez Rady Osiedli oraz wydziały Urzędu Miasta.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro