Reklama

Górczyn: ulica Górki jednokierunkowa. Kierowcy "nie widzą" znaków

Ulica Górki zlokalizowana pomiędzy ulicami Dmowskiego i Głogowską w tym tygodniu stała się trasą jednokierunkową. Powód? Problem z niewłaściwym parkowaniem aut, który znacznie utrudniał życie kierowcom. Mimo że na ulicy pojawiły się nowe znaki, kierowcy wciąż jeżdżą tu w dwie strony.

O zmianie organizacji ruchu na ulicy Górki w poniedziałek poinformował nas czytelnik. - Ulica Górki stała się ulicą jednokierunkową (ruch od Dmowskiego do Głogowskiej). Na stronach ZDM żadnej informacji o tym nie ma. Wielu kierowców nadal skręca w prawo z Głogowskiej w Górki, czyli na zakazie. Wszystko jest w miarę dobrze oznakowane, ale wiadomo siła przyzwyczajenia jest większa od "czytania znaków" - napisał do nas czytelnik Michał. - Generalnie zmiana została wymuszona tym, że na ulicy parkują samochody i przejazd możliwy jest jednym pasem. Jednak nie starano się walczyć z tym stanem rzeczy, tylko po prostu zakazano jazdy w jednym z kierunków - dodał.

We wtorek Zarząd Dróg Miejskich przyznał, że rzeczywiście zmiany tu wprowadzono i obowiązują właśnie od wtorku. Tym samym kierowcy mogą się poruszać ulicą Górki wyłącznie w jedną stronę - od Dmowskiego do Głogowskiej. - Celem wprowadzenia zmian w organizacji ruchu jest poprawa płynności ruchu i umożliwienie parkowania na pasie ruchu, poza zatokami postojowymi - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Według ZDM-u kierowcy nie stosowali się tutaj do oznakowania i parkowali swoje auta znacznie utrudniając życie innym kierowcom. - Po południowej stronie ulicy (poza miejscami wyznaczonymi w zatokach postojowych) parkowano na jezdni, w miejscach utrudniających czy wręcz uniemożliwiających wyjazd z posesji, pogarszając bezpieczeństwo (np. przez ograniczenie widoczności), przepustowość i płynność ruchu - zaznacza ZDM.

To osiedlowi radni z Górczyna zdecydowali, wcześniej konsultując się z mieszkańcami, o wprowadzeniu na ulicy jednego kierunku ruchu. I choć nowe oznakowanie już tutaj istnieje, niestety kierowcy w dalszym ciągu znaków "nie widzą". Auta poruszają się tutaj w dwóch kierunkach. Apelujemy o ostrożność!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro