Reklama

IMGW ostrzega przed upałem w środę

fot. Sebastian Czopik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed upałem, który będzie występował w środę w Wielkopolsce. Prognozuje się temperaturę maksymalną do 31 stopni Celsjusza.

W nocy z wtorku na środę na ogół będzie pogodnie, jedynie początkowo miejscami pojawią się chmury burzowe i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 18 stopi, a wiatr słaby 5-10 km/h, południowo-wschodni. Przy burzach możliwe porywy do 60 km/h.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


- Prognozuje się temperaturę maksymalną w środę od 29 stopni Celsjusza do 31 stopni Celsjusza - informuje dyżurny synoptyk IMGW, Piotr Szewczak.

Po południu utworzą się chmury kłębiaste, w wielu miejscach wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Miejscami opady mogą być bardzo silne - nawet do 40 litrów na metr kwadratowy. Wiatr na ogół słaby 10-15 km/h, z kierunków południowych. Przy burzach możliwe porywy do 80 km/h. - W czwartek i w piątek będzie pogodnie, ale bez upału. W weekend ponownie gorąco - zapowiada Żaneta Rosińska z serwisu Pogoda w Telewizji WTK.

Strażacy apelują o szczególną ostrożność podczas przebywania w lesie i zachowanie ostrożności oraz podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przypominają również, aby nie palić papierosów w lesie, a ogniska rozpalać tylko w wyznaczonych przez leśników miejscach.

Natomiast policjanci przypominają, aby nie pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodzie podczas upałów. Takie lekkomyślne działanie może skutkować utratą zdrowia, a nawet życia. Policja prosi również o informowanie, gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w pojeździe w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu dzwoniąc pod numer telefonu alarmowego 997 lub 112 .

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro