Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 17
Reklama

IMGW ostrzega przed upałem w środę

tww
wtorek, 29.07.2014 r.
godz. 19.55
tww | wtorek, 29.07.2014 r., godz. 19.55
IMGW ostrzega przed upałem w środę
fot. Sebastian Czopik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed upałem, który będzie występował w środę w Wielkopolsce. Prognozuje się temperaturę maksymalną do 31 stopni Celsjusza.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
29°C 1015 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
28°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W nocy z wtorku na środę na ogół będzie pogodnie, jedynie początkowo miejscami pojawią się chmury burzowe i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 18 stopi, a wiatr słaby 5-10 km/h, południowo-wschodni. Przy burzach możliwe porywy do 60 km/h.


- Prognozuje się temperaturę maksymalną w środę od 29 stopni Celsjusza do 31 stopni Celsjusza - informuje dyżurny synoptyk IMGW, Piotr Szewczak.

Po południu utworzą się chmury kłębiaste, w wielu miejscach wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Miejscami opady mogą być bardzo silne - nawet do 40 litrów na metr kwadratowy. Wiatr na ogół słaby 10-15 km/h, z kierunków południowych. Przy burzach możliwe porywy do 80 km/h. - W czwartek i w piątek będzie pogodnie, ale bez upału. W weekend ponownie gorąco - zapowiada Żaneta Rosińska z serwisu Pogoda w Telewizji WTK.

Strażacy apelują o szczególną ostrożność podczas przebywania w lesie i zachowanie ostrożności oraz podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przypominają również, aby nie palić papierosów w lesie, a ogniska rozpalać tylko w wyznaczonych przez leśników miejscach.

Natomiast policjanci przypominają, aby nie pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodzie podczas upałów. Takie lekkomyślne działanie może skutkować utratą zdrowia, a nawet życia. Policja prosi również o informowanie, gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w pojeździe w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu dzwoniąc pod numer telefonu alarmowego 997 lub 112 .

Reklama