Reklama

Nieczynne przejście pod torami na Dębcu otworzą 1 sierpnia?

Nasi czytelnicy dopytują kiedy otwarte zostanie przejście pod torami na Dębcu w pobliżu pętli tramwajowej przy ulicy 28 Czerwca 1956. Jak informuje Zbigniew Wolny z PKP PLK, wykonawca chce otworzyć przejście 1 sierpnia. To znacznie ułatwi życie mieszkańcom.

Dla mieszkańców Dębca nieczynne przejście pod torami kolejowymi to duże utrudnienie. To właśnie tym przejściem poruszają się osoby chcące z pętli tramwajowej dotrzeć np. na ulicę Południową. Dziś wielu z nich wybiera drogę na skróty - po torach kolejowych, po których każdego dnia przejeżdżają dziesiątki pociągów.

Przejście nieczynne jest od miesięcy. Już w czerwcu w rozmowie z nami Zbigniew Wolny z PKP PLK wyjaśniał, że podpory wiaduktu kolejowego są w gorszym stanie niż zakładano i dlatego trzeba było przeprowadzić dodatkowe prace. Te miały potrwać do końca lipca.

Nasi czytelnicy mieszkający w okolicy zamkniętego przejścia zastanawiają się, czy jest to aktualny termin. - Koniec miesiąca zbliża się wielkimi krokami, a przejście podziemne w ciągu ul. Południowej (do 28 Czerwca 1956r.) nadal zamknięte. Czy prace są prowadzone i zostaną zakończone zgodnie z harmonogramem podanym w poprzednim oświadczeniu - pyta nasz czytelnik, Przemysław.

Zbigniew Wolny dziś przyznaje, że rzeczywiście zakres prac został rozszerzony i nie zakończą się one do końca lipca. Ale jest dobra wiadomość dla mieszkańców. - Rozmawiałem z wykonawcą prac, który zapewnił mnie, że do końca lipca przejście pod torami zostanie tak przygotowane, by mogli z niego korzystać mieszkańcy - mówi Wolny. - Tym samym od 1 sierpnia będzie się można tędy poruszać nie łamiąc przepisów - dodaje.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
9.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro