Reklama

Pływalnia w Parku Kasprowicza: "totalna porażka"

fot. Łukasz
fot. Łukasz

Od miesiąca można korzystać z pływalni w Parku Kasprowicza w pobliżu hali Arena. Zdaniem naszego czytelnika, woda w dużym basenie i stan dna nie zachęcają do kąpieli. POSiR informuje, że podjęta została decyzja o spuszczeniu wody z dużego basenu i wyczyszczeniu niecki.

Pod koniec marca informowaliśmy o planowanym remoncie pływalni letniej na terenie parku Kasprowicza. W marcu 2013 roku, gdy za oknami królował przede wszystkim śnieg, zapadła smutna decyzja dla mieszkańców tej okolicy. POSiR zdecydował o zamknięciu basenu w parku ponieważ nie spełniał on podstawowych norm bezpieczeństwa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Gdy w październiku POSiR zaprezentował projekt zmian dla terenu całego parku mieszkańcy zwracali uwagę, że w koncepcji inwestycji nie zachowano funkcji kąpieliska. Mimo początkowych problemów ze znalezieniem funduszy na ewentualny remont obiektu, udało się zaoszczędzić przy innych przetargach i dzięki temu zdecydowano o ponownym otwarciu pływalni w tym roku.

W maju rozpoczął się remont pływalni za około 365 tysięcy złotych. Objął przede wszystkim brodzik. Modernizacji doczekał się także duży basen i ten ze zjeżdżalnią. Wyremontowane zostały m.in. chlorownia oraz łazienki.

Pływalnię otwarto pod koniec czerwca. W godzinach 9.00 - 18.00 można się tutaj kąpać za 10 złotych (bilet normalny) i 7 złotych (bilet ulgowy). Od 6.00 do 9.00 i od 18.00 do 21.00 ceny są niższe - 7 złotych płacą dorośli, a 5 złotych dzieci do 16. roku życia.

Nasz czytelnik zwraca uwagę, że duży basen na terenie pływalni wcale nie zachęca do kąpieli. - Tak wygląda dno i woda w dużym basenie na ARENIE. Totalna porażka - napisał do nas Łukasz dołączając zdjęcia. POSiR zapewnia, że obiekt jest pod ciągłą kontrolą dzierżawcy. - Dzierżawca ma w obowiązku i dba zarówno o czystość całego otoczenia zewnętrznego, jak i samych basenów - wyjaśnia Joanna Janowicz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. - Baseny są sprzątane co drugi dzień i wyławiane są wszelkie zanieczyszczenia, które mogą stanowić dyskomfort dla kąpiących się - dodaje.

AKTUALIZACJA

Jak informuje Joanna Janowicz - podjęto decyzję o spuszczeniu wody z dużego basenu. - Niecka zostanie wyczyszczona, a następnie napuszczona do niej zostanie czysta woda. Na taką operację potrzebujemy dwóch dni. Będą to najbliższe środa i czwartek. W tych dniach mieszkańcy nie będą mogli korzystać z dużego basenu na terenie pływalni - wyjaśnia. W piątek trzeba będzie przeprowadzić badanie wody, a w sobotę basen ma być ponownie dostępny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro