Reklama
Reklama

W czwartek rusza Przystanek Woodstock. Są pociągi z Poznania

Woodstock 2012 | fot. Adam Kostecki - archiwum
Woodstock 2012 | fot. Adam Kostecki - archiwum

W najbliższy czwartek w Kostrzynie nad Odrą rozpocznie się Przystanek Woodstock. Będzie to już 20. edycja tej imprezy. Tradycyjnie wśród kilkuset tysięcy uczestników, którzy przez 3 dni bawić będą się w rytmach muzyki, nie zabraknie mieszkańców naszego regionu. Do ich dyspozycji będą m.in. specjalne pociągi Przewozów Regionalnych.

Organizatorem Przystanku Woodstock jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a festiwal ma być formą podziękowania dla wolontariuszy i innych osób wspierających jej finały. Wstęp na teren wydarzeń jest całkowicie darmowy. W Kostrzynie nad Odrą pojawi się kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Fani muzyki będą mogli usłyszeć m.in. Manu Chao, Kamila Bednarka i Kasię Kowalską, a także takie kapele jak The BossHoss, Acid Drinkers, Piersi, Dr. Misio czy Budka Suflera. Pełen line-up dostępny jest na stronie internetowej imprezy. Nie zabraknie również Akademii Sztuk Przepięknych, w ramach której młodzi ludzie mogą spotkać się z przedstawicielami polityki, mediów czy biznesu.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Woodstock to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie w sumie ok. 1500 policjantów i strażaków oraz niemal tyle samo służb zatrudnionych przez organizatorów (ekipy medyczne i porządkowe, pokojowy patrol). O dogodny dojazd zadbają Przewozy Regionalne. Specjalne pociągi Woodstock Express kursować będą z Poznania do Kostrzyna od 28 lipca do 2 sierpnia (rozkład jazdy TUTAJ). Składy wyjeżdżać będą na tory, zależnie od dnia, od 2 do 4 razy na dobę. Dokładny rozkład znaleźć można na stronie przewoźnika. W dniach 1-3 sierpnia musicRegio będą wozić pasażerów również w przeciwnym kierunku. Przez stolicę Wielkopolski przejeżdżać będą również pociągi kierujące się na miejsce festiwalu z innych części naszego kraju.

Przypomnijmy, że przed rokiem nie wszyscy uczestnicy festiwalu byli w stanie uszanować pociągi, którymi podróżowali. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro