Reklama

Studenci z Poznania wyróżnieni przez ministerstwo

fot. Politechnika Poznańska
fot. Politechnika Poznańska

Reprezentanci Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zostali wyróżnieni w rządowym programie "Generacja Przyszłości". Otrzymają dzięki temu środki na dalsze badania naukowe czy udział w międzynarodowych imprezach.

Działania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego mają na celu wspieranie wybitnych studentów. Pomocą objęci są młodzi wynalazcy, konstruktorzy, programiści czy innowatorzy. Na wsparcie mogą liczyć zarówno projekty indywidualne (do 100 tys. złotych) jak i zespołowe (maksymalnie 400 tys. zł). - Nasi studenci są chwaleni i doceniani w świecie ze względu na poziom i stosunek do studiowania. Są znani z bardzo dobrego przygotowania - uważa minister nauki Lena Kolarska-Bobińska.

Z 62 nadesłanych projektów ministerstwo wybrało 26. Znalazły się wśród nich 3 przedsięwzięcia studentów z Poznania. Na wyróżnienie zasłużyli słuchacze Wydziału Biologii (badania genetyczne) i Wydziału Prawa i Administracji UAM (udział w konferencjach międzynarodowych), a także Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej. Przyszli inżynierowie otrzymają środki na udział w akademickich zawodach lotniczych SAE AeroDesign.

Tegoroczna edycja była drugą odsłoną programu Generacja Przyszłości. Przeznaczono na niego w sumie niemal 5 milionów złotych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
45.85 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro