Reklama

Enea Poznań Triathlon 2014: mistrz świata zdyskwalifikowany

fot. Telewizja WTK

Wielokrotny mistrz świata Chris McCormack z Australii został zdyskwalifikowany podczas Enea Poznań Triathlon 2014 za złamanie regulaminu zawodów.

W niedzielę rano wystartował długi dystans Enea Poznań Triathlon 2014, a na starcie stanęło 1025 uczestników, którzy pokonają 1900 m pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu. Wśród startujących był wielokrotny mistrz świata Chris McCormack, któremu podczas jazdy rowerem pękła opona. Australijczyk otrzymał pomoc od innego zawodnika, a regulamin imprezy zabrania takiej pomocy i został zdyskwalifikowany.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


- MACCA ze względu na przebitą oponę zatrzymał się na trasie i czekał na serwis techniczny. Kilku zawodników chciało zachować się fair play i zatrzymało się, aby mu pomóc. Niestety, zgodnie z regulaminem zawodów, takie działanie skutkuje dyskwalifikacją. Wraz z Chrisem rywalizację zakończył Korol Roman - informują w oficjalnym komunikacie organizatorzy Enea Poznań Triathlon 2014.

Przypomnijmy, że przed imprezą Chris McCormack zapowiadał zwycięstwo na krótkim i długim dystansie Enea Poznań Triathlon 2014. W sobotę przegrał o 1 sekundę z Dariuszem Kowalskim z Klubu Sportowego UAM, a w niedzielę został zdyskwalifikowany.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro