Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Trwa rozbudowa Swarzędzkiego Centrum Ratunkowego

tww
piątek, 25.07.2014 r.
godz. 18.58
tww | piątek, 25.07.2014 r., godz. 18.58
Trwa rozbudowa Swarzędzkiego Centrum Ratunkowego
fot. UMiG Swarzędz

Rozbudowa Swarzędzkiego Centrum Ratunkowego, które przylega do Dworca PKP w Swarzędzu wchodzi właśnie w ostatni etap. Obiekt ma być gotowy w grudniu 2014 roku.

Budowa Swarzędzkiego Centrum Ratunkowego rozpoczęła się w 2013 roku wraz z remontem Dworca PKP przy ul. ul. Dworcowej. Jako pierwsi do nowych pomieszczeń wprowadzili się funkcjonariusze Straży Miejskiej, a następnie Pogotowia Ratunkowego, a wkrótce dołączy też Ochotnicza Straż Pożarna ze Swarzędza. Wyburzono już stary magazyn przylegający do dworca, a w tym miejscu trwa budowa zaplecza garażowego dla potrzeb SCR. Z tej okazji odbyło się wmurowania aktu erekcyjnego z udziałem burmistrz Anny Tomickiej i zaproszonych gości.

- To wielki powód do radości, zwłaszcza dla swarzędzkich strażaków - mówi ich szef, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Przeciwpożarowej, Sławomir Kaźmierczak. Natomiast burmistrz Anna Tomicka zapewniła, że podobnie jak do tej pory sprawy związane z ratownictwem i funkcjonowaniem tych służb na terenie miasta i gminy nadal jednym z priorytetów samorządu Swarzędza.

W nowych garażach będą dwa stanowiska dla pojazdów straży miejskiej, dwa dla pogotowia ratunkowego i cztery dla straży pożarnej. Urządzone zostanie także zaplecze socjalno-sanitarne. Nowe garaże połączone będą z budynkiem dworca przeszklonym łącznikiem. Całość zyska w ten sposób nowoczesny wygląd.

Inwestycja rozłożona na rok 2013 i 2014 pochłonie w sumie blisko 1,5 mln zł, a prace mają się zakończyć w grudniu 2014 roku. Wtedy strażacy opuszczą starą remizę przy ulicy Bramkowej. Aktualnie nie wiadomo, jakie będą losy starej strażnicy OSP Swarzędz.

Reklama