Reklama
Reklama

Budowa Posnanii: ruszy przebudowa ul. Krzywoustego

W rejonie ulic Łacina i Pleszewskiej wprowadzono zmiany w organizacji ruchu | fot. Michał
W rejonie ulic Łacina i Pleszewskiej wprowadzono zmiany w organizacji ruchu | fot. Michał

Jeden z naszych czytelników napisał do nas w sprawie zmian w organizacji ruchu na ulicach Łacina i Pleszewskiej w związku z budową centrum handlowego Posnania. Jego zdaniem utrudniają życie mieszkańcom i klientom lokali zlokalizowanych w tym rejonie. To jednak dopiero początek zmian w tej okolicy.

- Chciałbym zwrócić uwagę na fakt zamknięcia dla ruchu odcinka ulicy Łacina oraz ulicy Pleszewskiej - napisał do nas czytelnik, Michał. - Oczywiście spowodowane jest to budową centrum handlowego, jednak takie ograniczenie wprowadza ogromne utrudnienia dla wszystkich wyjeżdżających z ulicy Łacina (z biur, sklepów itd.). Nie chcąc łamać przepisów wyjechać można tylko w kierunku Ronda Śródka, co pogłębiać będzie i tak duże korki. Nie mam pojęcia dlaczego z powodu prywatnej budowy zamykana jest droga publiczna - dodał.

Aleksander Rosa, rzecznik Posnanii przyznaje, że takie zmiany były konieczne. - Wprowadziliśmy zakaz w najbardziej oddalonym punkcie ulicy Łacina od Jana Pawła II. Dojazd do posesji jest więc możliwy. W przypadku wyjeżdżania z ulicy Łacina, rzeczywiście konieczne jest zawrócenie i wyjechanie na Jana Pawła II. Inaczej nie udało się tego rozwiązać - tłumaczy.

Jeszcze w tym miesiącu mają się zacząć prace związane z przebudową ulicy Krzywoustego w sąsiedztwie budowanego centrum handlowego. Potrwają około 18 miesięcy i nie mają powodować utrudnień w ruchu. - W pierwszym etapie będzie wykonana nitka północna łącznie z wykonaniem remontu przejścia podziemnego w tym obszarze. Zajmie to 7 miesięcy - mówi Rosa. W tym czasie obowiązywać będzie aktualna organizacja ruchu. - Następnie ruch zostanie "przerzucony" na zmodernizowaną część i rozpocznie się remont nitki południowej - dodaje. Przypominamy, że ma tu powstać m.in. nowy skręt z terenu Posnanii na ulicę Krzywoustego.

W marcu przyszłego roku ruszą natomiast przygotowania do poszerzenia ulicy Jana Pawła II. W czerwcu roboty będą już prowadzone pełną parą. Potrwają około 14 miesięcy. - Nie będą one powodować większych utrudnień w ruchu, ponieważ będziemy poszerzać trasę. To oznacza, że wykonywane prace odbywać się będą na poboczu - wyjaśnia. Również na przyszły rok zaplanowano modernizację ulicy Milczańskiej.

- Spółka Apsys nie będzie partycypować w kosztach przebudowy ronda Rataje. Wybudujemy jedynie nowy skręt z ulicy Krzywoustego w Jana Pawła II (od strony estakady katowickiej). Kwestia przebudowy ronda pozostaje po stronie miasta. Nasze inwestycje drogowe związane z budową Posnanii będą nas kosztować 80 milionów złotych - kończy Rosa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro