Reklama
Reklama

Poznań: będą manifestować poparcie dla prof. Chazana

Jedna z poprzednich manifestacji związku - wyrażająca sprzeciw wobec posiedzeniu Knesetu w Krakowie w styczniu 2014 roku | fot. Andrzej Czayka
Jedna z poprzednich manifestacji związku - wyrażająca sprzeciw wobec posiedzeniu Knesetu w Krakowie w styczniu 2014 roku | fot. Andrzej Czayka

W czwartek w Poznaniu odbędzie się manifestacja, podczas której jej uczestnicy będą wyrażać swoje poparcie dla profesora Bogdana Chazana, o którym zrobiło się głośno w ogólnopolskich mediach po tym jak odmówił jednej z pacjentek przeprowadzenia aborcji choć diagnoza wskazywała, że dziecko umrze po narodzeniu.

Profesor Bogdan Chazan stracił stanowisko dyrektora warszawskiego Szpitala Świętej Rodziny po kontroli, jaką przeprowadzono w instytucji. Lekarz odmówił bowiem przeprowadzenia aborcji pacjentce, której nienarodzone dziecko według diagnozy miało umrzeć zaraz po narodzeniu ze względu na wady mózgu i głowy (co ostatecznie nastąpiło). Chazan tłumaczył się klauzulą sumienia. Kobieta przyznaje, że lekarz nie wskazał jej innego szpitala, w którym mogłaby wykonać taki zabieg, a dodatkowo jej zdaniem profesor przedłużał całą procedurę tak, by przeprowadzenie aborcji w dopuszczalnym terminie było niemożliwe.

Od początku profesora bronią m.in. środowiska katolickie. W jego obronę w czwartek włączą się także poznańscy członkowie Związku Patriotycznego - Wierni Polsce. O godzinie 13.00 przed ratuszem odbędzie się manifestacja. - Będziemy manifestować poparcie dla prof. Bogdana Chazana w jego nieustępliwej walce w obronie życia dzieci nienarodzonych. Zapraszamy wszystkich, którzy sprzeciwiają się szerzeniu cywilizacji śmierci i stają na straży wolności sumienia i prawa do życia. Pikieta będzie jednocześnie wyrazem sprzeciwu przeciw proaborcyjnym działaniom władz - tłumaczy Bogdan Freytag, przewodniczący związku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
10.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro