Reklama
Reklama

Rumak: strzelimy dwie bramki więcej od Nomme Kalju

fot. Lech TV
fot. Lech TV

- Wiadomo, że boisko zweryfikuje wszystko i trener Nomme Kalju przygotuje na nas jakiś plan. Jednak my chcemy zagrać na zero z tyłu i strzelimy dwie bramki więcej od rywala - mówi przed czwartkowym meczem z Nomme Kalju trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

- Rezultat 0:1 jest niewygodny. Chcielibyśmy zagrać mając zero z tyłu. Tak czy inaczej, musimy jednak strzelić dwie bramki więcej od przeciwnika, który niczym nas jednak w Tallinnie nie zaskoczył. Jedynego gola, który przesądził o porażce, straciliśmy po indywidualnym błędzie. Poza tym mieli jeszcze jedną sytuację podbramkową i trzykrotnie strzelali spoza pola karnego. Wiadomo, że boisko zweryfikuje wszystko i trener Nomme Kalju przygotuje na nas jakiś plan.

Jeżeli chodzi o sytuację w ataku jestem niezmiernie szczęśliwy. Bliski wpisania się do osiemnastki przedmeczowej jest Łukasz Teodorczyk. Z Piastem bardzo dobrze zagrał po długiej przerwie Vojo Ubiparip. Strzelił trzy bramki, jedną ładniejszą od drugiej i jego forma rośnie. W sumie mam komfort wyboru trzech napastników, bo jest jeszcze młody Dawid Kownacki.

Natomiast piłkarze, którzy zagrali w meczu z Piastem pokazali, że mają mocną pozycję w zespole. Mogę być postaciami pierwszoplanowymi, a nie rezerwowymi. Wielu z nich zagrało fajnie z Piastem. Jeżeli chodzi o Keitę to jeszcze nie jest przygotowany na 90 minut gry. W miejsce Karola zagra Hamalainen lub świetnie panujący nad piłką Darko Jevtic, ale będzie to zależało od sposobu prowadzenia gry gości -
mówi przed czwartkowym meczem z Nomme Kalju trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

Spotkanie rewanżowe II rundy eliminacji Ligi Europejskiej pomiędzy Lechem Poznań a Nomme Kalju rozpocznie się w czwartek, 24 lipca o godz. 19:00 na INEA Stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Przypomnijmy, że podczas czwartkowego meczu zamknięty będzie "Kocioł". Osoby, które kupiły karnet obejmujący spotkania kwalifikacyjne do Ligi Europy i zajmują miejsce w "Kotle", mogą bezpłatnie zmienić miejsce na sektory strefy C Trybuny Białasa. Bilety na mecz są w cenie od 10 zł do 35 zł. Szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży biletów na stronie www.bilety.lechpoznan.pl.

Bilet na to spotkanie Lecha Poznań z Nomme Kalju można również wydrukować samodzielnie w domu na stronie kartakibica.lechpoznan.pl, kupić w kasach INEA Stadionu lub w Punktach Partnerskich (dla posiadaczy Kart Kibica). Kasy stadionu w tygodniu są czynne w godzinach 9:00 - 19:00, a w czwartek w godzinach 9:00 - 20:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro