Reklama
Reklama

Pływalnie pod gołym niebem w Poznaniu. Która najlepsza?

Basen w parku Kasprowicza | fot. Elżbieta Skowron
Basen w parku Kasprowicza | fot. Elżbieta Skowron

W ubiegłym tygodniu pytaliśmy o najlepsze kąpielisko w Poznaniu. Największą liczbę głosów naszych czytelników uzyskało to nad Jeziorem Strzeszyńskim. Tym razem pytamy o baseny pod gołym niebem na terenie Poznania.

Pogoda wciąż zachęca do odpoczynku nad wodą. Tym bardziej warto wskazać niezdecydowanym poznaniakom, gdzie warto się wybrać, by bezpiecznie popływać. W ubiegłym tygodniu pytaliśmy w naszej sondzie o najlepsze kąpielisko w mieście. Numerem jeden według naszych czytelników jest kąpielisko nad Jeziorem Strzeszyńskim (45% głosów). Drugie miejsce zajęły kąpieliska nad jeziorami Rusałka i Kierskim (w Krzyżownikach) (uzyskały po 16% głosów). 13% uczestników zagłosowało na kąpielisko na Malcie, a 10% miejsce wykorzystywane do kąpieli nad Jeziorem Kierskim (Kaskada).

Miejskie kąpieliska nie są jednak jedyną opcją pozwalającą na spędzenie czasu nad wodą i na świeżym powietrzu jednocześnie. Tym razem pytamy więc o najlepsze baseny pod gołym niebem w Poznaniu. Jest ich mniej niż kąpielisk, ale wciąż można znaleźć coś dla siebie.

Od lat w lecie korzystać można z pływalni letniej na poznańskiej Wildzie. Chwiałka dysponuje brodzikiem dla dzieci, basenem średnim ze zjeżdżalnią oraz basenem dużym. Nie jest to jedyna pływalnia pod pieczą Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. W tym roku remont przeszła pływalnia w parku Kasprowicza. Można tu korzystać z basenu ze zjeżdżalnią, dużego basenu i brodzika dla maluchów.

Niewątpliwą zaletą pływalni POSiR-u jest cena. Za całodzienny pobyt na pływalni w parku Kasprowicza (od 9.00 do 18.00) zapłacimy 7 lub 10 złotych (bilet ulgowy / normalny). W godzinach 6.00 - 9.00 i 18.00 - 21.00 zapłacimy 5 lub 7 złotych. Podobne ceny obowiązują na Chwiałce. Tutaj za pobyt w godzinach 9.00 - 19.00 zapłacimy 6 lub 8 złotych (ulgowy / normalny).

Trzecią opcją dla poznaniaków są baseny zewnętrzne w Termach Maltańskich. Aby z nich korzystać trzeba wykupić bilet wstępu do aquaparku. W dni powszednie godzina korzystania z aquaparku (razem z basenami zewnętrznymi) oraz z basenów sportowych kosztuje 19 złotych (ulgowy 15 złotych). Są też tak zwane Happy Hours, w których za godzinę zapłacimy mniej - 12 złotych. W przypadku Term - goście kompleksu na zewnątrz mają do dyspozycji m.in. basen ze zjeżdżalniami, geotermalny basen solankowy czy basen relaksacyjny.

Który basen jest Waszym zdaniem najlepszy? Weź udział w naszej sondzie!

Który basen zewnętrzny jest najlepszy w Poznaniu?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro