Reklama
Reklama

W sobotę utrudnienia na trasie Poznań - Jarocin. Zamkną most na Warcie

fot. Agnieszka Ignaszak
fot. Agnieszka Ignaszak

W najbliższą sobotę, 26 lipca, kierowców udających się drogą krajową nr 11 z Poznania w kierunku Jarocina i Kalisza czekają spore utrudnienia. O godzinie 8.00 rano zamknięty zostanie most na Warcie w miejscowości Nowe Miasto. Aby przekroczyć rzekę trzeba będzie jechać do Śremu lub Pyzdr.

Utrudnienia mają potrwać maksymalnie około 10 godzin i są spowodowane koniecznością przeprowadzenia tu robót drogowych. - Zostanie tu ułożona warstwa ścieralna nawierzchni - informuje Lech Pustelnik z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.

To spore utrudnienie dla kierowców poruszających się w tym dniu drogą krajową nr 11 pomiędzy Poznaniem i Jarocinem. - Ruch na czas zamknięcia zostanie przekierowany na sąsiednie mosty zlokalizowane w Pyzdrach wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 442 i Śremie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 432 - dodaje.

Kierowcy jadący z Poznania w kierunku Jarocina i Kalisza będą musieli w miejscowości Miąskowo zjechać w lewo na Miłosław i Pyzdry, a następnie przez Gizałki do Jarocina. Auta udające się w przeciwnym kierunku (z Jarocina do Poznania) w miejscowości Klęka odbiją w lewo drogą wojewódzką nr 436 do Śremu, a stąd będą się kierować na Kórnik i Poznań.

Utrudnienia mają się zakończyć w sobotę w godzinach popołudniowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
53.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro