Reklama
Reklama

Kup podręczniki taniej. Zaoszczędź do 300zł!

fot. igoghost / freeimages.com
fot. igoghost / freeimages.com

Wakacje wakacjami, lecz rodzice muszą pomyśleć o przyszłym roku szkolnym. Poznańskie księgarnie już skupują i sprzedają używane podręczniki.

Pierwszoklasiści nie muszą martwić się o wyprawkę, ponieważ podręczniki są dofinansowane z budżetu państwa. Pozostali uczniowie na komplet podręczników muszą wydać nawet do 500 złotych. - Teraz nie ma wielkich kolejek, ale radzę tym, którzy chcą zaopatrzyć się w ładne, używane podręczniki, by pochodzili po księgarniach - mówi Natalia, pracownik księgarni z ul. Fredry. - Nowy komplet podręczników do szkoły podstawowej może kosztować do 450 zł (w zależności od zestawu). Używany zaś - do 200. To ogromna różnica. Osobno należy liczyć książki językowe. Te są najdroższe, ale takie także skupujemy. Większość z nich ma dołączone płyty - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Osoby, które chcą sprzedać swoje książki w księgarni muszą pamiętać o kilku sprawach. - Książki które skupujemy i sprzedajemy nie mogą być popisane długopisem. Ćwiczenia przyjmujemy także, jeśli są w dobrym stanie. Jeśli ktoś przyjdzie z używanym podręcznikiem dostanie za niego ok. 30% wartości nowej książki - wyjaśnia Natalia.

Wszyscy pracownicy księgarni zgodnie przyznają, że najdroższe są podręczniki językowe. - Szczególnie do języka hiszpańskiego. Nowa książka może kosztować nawet ok. 150 zł - dowiadujemy się w Antykwariacie na ul. Gwarnej.

Przypominamy, że cały rok czynna jest Internetowa Giełda Używanych Podręczników. - Wystarczy wypełnić formularz, podać odpowiednie dane i poczekać na mail potwierdzający zgłoszenie sprzedawanej książki do systemu lub komunikat informujący czy szukana pozycja znajduje się w bazie - informują urzędnicy zajmujący się giełdą.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
27.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro