Reklama
Reklama

Dzieci nie muszą się nudzić w wakacje: półkolonie i warsztaty

Artystyczne Lato | fot. Organizatorzy Artystycznego Lata
Artystyczne Lato | fot. Organizatorzy Artystycznego Lata

Wakacje to dla dzieci czas zabawy i wypoczynku. Wiele miejsc w Poznaniu oferuje półkolonie i liczne warsztaty dla najmłodszych. Na co warto zwrócić uwagę?

Centrum Kultury Zamek zamienia się w tym roku w "królestwo wyobraźni" i zaprasza dzieci na bezpłatne warsztaty przez całe wakacje. Akcja "Zrób sobie wakacje" odbywa się bez względu na pogodę. - Oferujemy codziennie dzieciom moc atrakcji. Za przysłowiową "dychę" dzieci mogą poznawać nowe światy i odkrywać swoje talenty. Na przykład jutro, zapraszamy na warsztaty muzyczne "VIVA( ldi ) LATO czyli GDZIE SIĘ ZACZYNA MUZYKA?" gdzie będzie można wysłuchać koncertu kwartetu Smyczkowego "ARCHETTO" na wesoło - zdradza Robert Dorna, animator kultury CK Zamek. Akcja odbywa się pod patronatem epoznan.pl.

Warto dodać, że w każdą soboty warsztaty w CK Zamek są bezpłatne, a w tygodniu, dzieci do lat 3 mogą uczestniczyć w zajęciach za darmo. Bezpłatne wrażenia zapewnia także "Artystyczne lato" na ulicy Solnej 12 w Państwowej Szkole Muzycznej. - Mamy dni sztuki, teatru, śpiewu czy tańca. Najciekawsze są piątki, w których gościmy ciekawe osoby, m.in. choreografów z "You can dance" czy muzyków hip-hopowych - mówi Leszek Baranowski, animator.

Wiele innych warsztatów artystyczno-ruchowych oferuje m.in. Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu. Dla młodzieży przygotowane zostały zajęcia "Świat dźwięków". Warsztaty połączone z ruchem i głosem będą wprowadzały dzieci w świat dźwięków z otoczenia w połączeniu z instrumentami egzotycznymi. Będzie można również stworzyć własne instrumenty.

Inne propozycje półkolonii i warsztatów znajdują się TUTAJ.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro