Reklama
Reklama

Droga tymczasowa do Posnanii: wandale zniszczyli ogrodzenie i myjki

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

W piątek pisaliśmy o powstaniu trzech oznaczonych przejść dla pieszych przez drogę tymczasową prowadzącą na budowę centrum handlowego Posnania. Trasę ogrodzono ze względów bezpieczeństwa. Wandale szybko zainteresowali się płotem - w nocy z niedzieli na poniedziałek został zdewastowany. Nie poprzestano tylko na tym.

O przejściach dla pieszych, jakie po apelach mieszkańców utworzono na drodze tymczasowej wybudowanej wzdłuż estakady katowickiej, pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Trasę ogrodzono, a to nie podobało się mieszkańcom okolicy, którzy skarżyli się, że teraz dojście np. z ul. Milczańskiej na os. Oświecenia będzie trwać dłużej. - Uwzględniliśmy sugestie mieszańców - dobre relacje z naszymi sąsiadami są dla nas bardzo ważne - wyjaśniał w piątek Aleksander Rosa, rzecznik Posnanii. - Kluczowe było dla nas takie zaprojektowanie tych przejść, aby bezpieczeństwo osób z nich korzystających było maksymalne. Służą temu specjalne zapory i znaki - dodał.

Nowym ogrodzeniem szybko zainteresowali się wandale. - W nocy z niedzieli na poniedziałek ktoś zdewastował płot. Zniszczone zostały także urządzenia myjące koła, które pozwalały uniknąć zabrudzenia dróg publicznych. Sprawa została już zgłoszona na policję - mówi we wtorek Rosa.

Ogrodzenie zostanie naprawione tak, by bezpiecznie mogły się tędy poruszać pojazdy oraz piesi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro