Reklama
Reklama

Czysz i Chlebosz wygrali ENEA Tri Tour Aquathlon nad Maltą

fot. ENDU SPORT
fot. ENDU SPORT

Zwycięstwem Roberta Czysza i Martyny Chlebosz zakończyły się w miniony weekend zawody ENEA Tri Tour Aquathlon nad Maltą, które dla wielu triathlonistów były ostatnim sprawdzianem przed ENEA Poznań Triathlon.

- Zawody pozwoliły uczestnikom przetestować trasę pływacką i biegową przed ENEA Poznań Triathlon. Zdobyte doświadczenie może zaprocentować podczas imprezy docelowej, która odbędzie się już 26 i 27 lipca - mówi współorganizator ENEA Tri Tour Aquathlon, dodał Wojciech Kruczyński.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Próba generalna przed ENEA Poznań Triathlon zakończyła się zwycięstwem Roberta Czysza z czasem 38 minut i 6 sekund, a klasyfikację kobiet wygrała Martyna Chlebosz z czasem 48 minut 21 sekund. Podium uzupełnili wśród mężczyzn Paweł Troka i Marek Dembiński, a w rywalizacji kobiet na podium znalazły się Michalina Wardęga i ex aequo na trzecim miejscu Aleksandrze Nowak i Agnieszce Pelc-Wanielista. Każdy uczestnik niedzielnych zawodów przepłynął 1 km oraz przebiegł 5,5 km wokół Jeziora Maltańskiego. Natomiast w rywalizacji o Puchar Poznania w Multisporcie zwycięzcą został Paweł Troka,, a w klasyfikacji kobiet bezkonkurencyjna okazała się Martyna Chlebosz.

Przypomnijmy, że najbliższy weekend odbędzie się największa impreza cyklu ENEA Tri Tour - ENEA Poznań Triathlon. Oprócz sportowej rywalizacji na kibiców będzie czekać moc atrakcji, m.in. koncert zespołu Myslovitz, pokaz sztucznych ogni czy Strefa ENEI (gry, zabawy, strefa chill-out).

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
125.76 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro