Reklama

Zobacz jak rośnie nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego

fot. Tomasz Woźniak

Od końca 2011 roku przy al. Niepodległości 34 powstaje nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego, która ma 12 pięter. Prace mają się zakończyć jesienią tego roku.

Nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego powstaje na działce, na której mieścił się Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, przy al. Niepodległości, w bliskiej odległości od Hotelu Polonez. Budynek ma 12 pięter (10 pięter to biura, dwa piętra - pomieszczenia usługowe) oraz dwie kondygnacje podziemne (parking). Elewacja zewnętrzna w większości składa się ze szkła, co ma nadać budynkowi nowoczesnego wyglądu. Powierzchnia siedziby to 31 000 metrów kwadratowych. W budynku znajdą się dwa patia - jedno otwarte na al. Niepodległości, a drugie na ulicę Kościuszki. Autorem projektu jest Warsztat Architektury Pracownia Autorska.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Koszt całej inwestycji to 175 milionów złotych, z czego 165 milionów pochłoną roboty budowlano-montażowe. Prace mają się zakończyć jesienią tego roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro