Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Kompleks Business Garden Poznań zyskuje elewację

tww
piątek, 18.07.2014 r.
godz. 18.52
tww | piątek, 18.07.2014 r., godz. 18.52
Kompleks Business Garden Poznań zyskuje elewację
fot. Tomasz Woźniak

Od początku 2013 roku przy skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Bułgarskiej trwa budowa kompleksu biurowców Business Garden Poznań. Cztery budynki zyskują właśnie nową elewację, a otwarcie w 2015 roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Aktualnie dobiega końca realizacja pierwszego etapu inwestycji, która polegała na budowie czterech budynków o łączną powierzchnię około 42 tysięcy metrów kwadratowych. Każdy będzie miał po sześć kondygnacji i znajdą się w nich biura oraz punkty usługowe z udogodnieniami dla najemców. Planowany termin ukończenia prac to przełom tego roku.

Inwestor zastosuje w kompleksie energooszczędne rozwiązania techniczne zgodne z certyfikacją LEED. Zastosowano tu m.in. energooszczędne oświetlenie z systemem sterowania i czujnikami ruchu wyłączającymi zbędne oświetlenie w częściach wspólnych budynków, energooszczędny system wentylacji i chłodzenia oparty na belkach chłodzących, zielone dachy redukujące efekt „wyspy cieplnej”, a także gromadzenie i powtórne wykorzystywanie wody opadowej do nawadniania terenów zielonych.

Docelowo kompleks będzie się składać z dziewięciu budynków. Realizacja drugiego etapu (budowa pięciu pozostałych obiektów) ma się rozpocząć w 2015 roku. Autorami projektu są biuro Ahlqvist & Almqvist arkitekter/Perspective ze Szwecji oraz pracownia Arcade Polska, natomiast generalnym wykonawcą kompleksu została firma PORR (Polska).

Reklama