Reklama

Droga tymczasowa do CH Posnania: jednak są przejścia dla mieszkańców!

Jedno z oznaczonych przejść na drodze tymczasowej | fot. Krystian
Jedno z oznaczonych przejść na drodze tymczasowej | fot. Krystian

Inwestor budujący CH Posnania uwzględnił prośby okolicznych mieszkańców skarżących się na pomysł ogrodzenia drogi tymczasowej wybudowanej wzdłuż estakady katowickiej. Tym samym zlikwidowano by istniejące tutaj przejścia pomiędzy os. Oświecenia a ul. Milczańską i os. Polanka. Ostatecznie trzy oznaczone przejścia zostaną.

W środę pisaliśmy o kończących się pracach przy budowie drogi tymczasowej wzdłuż estakady katowickiej. To właśnie tędy na budowę CH Posnania będą dojeżdżać ciężkie pojazdy. - Musieliśmy wybudować wytrzymałą drogę ze względu na tonaż samochodów, które będą się po nich poruszać - mówił nam w środę Aleksander Rosa, rzecznik CH Posnania. - Po zakończeniu procesu budowlanego droga jednak zniknie - dodał.

Kontrowersje wśród mieszkańców okolicy wzbudziła informacja o ogrodzeniu tymczasowej drogi. - To Zarząd Dróg Miejskich wytyczył nam taki przebieg drogi i nakazał jej wygrodzenie ze względów bezpieczeństwa. Gdy rozpocznie się rozbiórka estakady katowickiej i tak piesi nie mogliby przechodzić pod konstrukcją, a więc z dotychczasowych przejść nikt nie mógłby korzystać. Piesi mają się kierować ulicą Inflancką - zaznaczał w środę Rosa.

Ale sytuacja się zmieniła. - Uwzględniliśmy sugestie mieszańców - dobre relacje z naszymi sąsiadami są dla nas bardzo ważne - wyjaśnia w piątek Rosa. - Kluczowe było dla nas takie zaprojektowanie tych przejść, aby bezpieczeństwo osób z nich korzystających było maksymalne. Służą temu specjalne zapory i znaki - dodaje.

Na trasie przygotowano trzy przejścia dla pieszych. Ich lokalizacje znajdziesz na mapce. Nasz czytelnik zauważa, że wieczorami może tu być niebezpiecznie - szczególnie dla rowerzystów. Tym bardziej apelujemy, by korzystać z wyznaczonych przejść zachowując zasady bezpieczeństwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro