Reklama

Kandydaci do Rady Miasta: na liście PO "jedynki" wciąż te same

Jesienią poznaniacy zdecydują kto będzie reprezentować ich interesy w Radzie Miasta. Platforma Obywatelska ma już swoją listę kandydatów. Numerami jeden we wszystkich okręgach są ci sami kandydaci co cztery lata temu. - Nasza lista będzie ciekawsza i świeża - mówi Szymon Szynkowski vel Sęk z PiS.

Jesienią odbywać się będą wybory. Poznaniacy m.in. wskażą członków Rady Miasta, którzy będą reprezentować interesy mieszkańców przez najbliższe cztery lata. Swoją listę kandydatów ma już Platforma Obywatelska. - Wciąż znajdują się na niej wolne miejsca, ponieważ toczą się pewne rozmowy - mówi Marek Sternalski, szef klubu radnych PO.

Na "jedynkach" we wszystkich siedmiu okręgach można znaleźć dokładnie tych samych kandydatów co przed czterema laty. Są to Grzegorz Ganowicz w okręgu nr 7 (Piątkowo, Podolany, Strzeszyn, Kiekrz, Krzyżowniki, Smochowice), Bartosz Zawieja w okręgu nr 6 (Grunwald), Mariusz Wiśniewski w okręgu nr 5 (Nowe Miasto Południe), Marek Sternalski w okręgu nr 4 (Nowe Miasto Północ), Jakub Jędrzejewski w okręgu nr 3 (Winogrady, Sołacz, Wola), Krzysztof Skrzypiński w okręgu nr 2 (Łazarz, Jeżyce, Ogrody) oraz Hubert Świątkowski w okręgu nr 1 (Stare Miasto, Wilda, Świerczewo).

- Broniłem wszystkich radnych i dlatego znajdują się na pierwszych miejscach. Uważam, że dobrze wykonują swoją pracę, a poznaniacy są zadowoleni z ich działań. Uchwały przez nas podejmowane niestety nie zawsze były dobrze wykonywane przez prezydenta, ale radni się sprawdzili - zaznacza Sternalski. - Oczywiście na listach są także nowe twarze. W okręgu nr 1 są m.in. Andrzej Rataj i Łukasz Kozłowski, którzy prężnie działają na rzecz Śródmieścia. Jest także Ludwik Troiński działający na Śródce. Stawiamy m.in. na osiedlowych radnych, społeczników - dodaje Sternalski.

Szymon Szynkowski vel Sęk, szef klubu radnych PiS, o liście kandydatów Platformy Obywatelskiej mówi krótko - jest nudna. - Zapewniam, że nasza lista będzie ciekawsza i świeża. Mamy siedem okręgów i ponieważ zależy nam na świeżości, na jedynkach nie pojawią się wyłącznie radni. Stawiamy na nowe twarze - społeczników, radnych osiedlowych. Postaramy się dać wszystkim aktywnym szansę - zaznacza.

Pojawiły się głosy, że w okręgu nr 4 obejmującym Chartowo, Szczepankowo, Główną, os. Warszawskie, Komandorię, Śródkę i Ostrów Tumski jedynką PiS nie będzie radny Michał Grześ, a radny... Adam Pawlik z Rataj. - W tej chwili się nad tym zastanawiamy. To jest sprawa drugorzędna, ponieważ liczymy, że w tym okręgu uda nam się zdobyć dwa mandaty. Nie będzie więc istotne kto znajdzie się na pierwszym miejscu - tłumaczy. - Nasza lista w 80% jest gotowa, myślę, że w drugiej połowie sierpnia ją zaprezentujemy - kończy.

Pełna lista PO, już bez wolnych miejsc, ujrzy światło dzienne prawdopodobnie we wrześniu. W Radzie Miasta zasiada 37 radnych. W poprzednich wyborach o to, by dostać się do rady walczyło 440 kandydatów.

Czy uważasz, że te same osoby powinny po raz kolejny zostać radnymi Poznania?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
25.48 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro