Reklama
Reklama

Poznań: swastyka na drzwiach kościoła na Świętym Marcinie

fot. Antoni

Jak alarmuje nasz czytelnik, wandale nie oszczędzają w naszym mieście nawet zabytków. Prawdopodobnie we wtorek nieznany sprawca pomazał drzwi kościoła przy ul. Święty Marcin. Pojawiła się tutaj m.in. swastyka. Straż miejska sprawdza zapis z kamer monitoringu.

- Wczoraj wandal popisał nawet drzwi zabytkowego kościoła pod wezwaniem św. Marcina w Poznaniu - napisał do nas w środę wieczorem Antoni, poznaniak. - Smaku dodaje fakt, że te drzwi znajdują się 5 m od kamery miejskiego monitoringu na najbliższej latarni - dodaje.

Przemysław Piwecki ze straży miejskiej zapewnia, że zapis z kamery monitoringu umieszczonej w pobliżu drzwi zostanie przeanalizowany. - W mieście znajduje się 319 kamer i trudno, aby obserwator wypatrzył szczegóły na podglądzie każdej z nich - wyjaśnia. - Tym bardziej, że wandal pomazał boczne drzwi kościoła - dodaje. Równocześnie Piwecki zauważa, że niestety wandale wiedzą co robią. - Często ukrywają się pod osłoną nocy, mają założone kaptury, a to utrudnia ustalenie ich tożsamości. Może jednak w tym przypadku sprawcę uda się odnaleźć - przyznaje.

Na drzwiach kościoła w wyniku działania wandala pojawiła się m.in. swastyka. "Twórca" mógłby więc odpowiadać nie tylko za zniszczenie mienia, ale też "publiczne propagowanie faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa". A za to grozi do 2 lat więzienia. Przypominamy, że to zgłoszenie właściciela lub zarządcy nieruchomości uszkodzonej przez wandala upoważnia służby do rozpoczęcia całej procedury związanej z poszukiwaniem sprawcy i ewentualnym go ukaraniem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
13.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro