Reklama

Zachodnia Obwodnica Poznania: kiedy ją ukończą?

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

W czerwcu miały się zakończyć prace na budowie brakującego fragmentu Zachodniej Obwodnicy Poznania. Mamy połowę lipca, a wciąż nie wiadomo kiedy pojedziemy nową trasą. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może to być późna jesień.

Budowa brakującego fragmentu ZOP pomiędzy węzłami Rokietnica i Tarnowo Podgórne rozpoczęła się w ubiegłym roku i pochłonie 108 milionów złotych. Zgodnie z pierwotnym planem - prace miały się zakończyć w czerwcu 2014 roku. W wakacje kierowcy mieli wjechać na nową trasę.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Mamy połowę lipca, a roboty na budowie trasy wciąż trwają. Wszystko przez kłopoty z gruntem - okazało się, że jest mniej nośny niż zakładano. Dodatkowo pojawił się problem w postaci kolizji drogi z ropociągiem Przyjaźń.

Wciąż nie wiadomo kiedy uda się ukończyć inwestycję. - Termin oddania brakującego odcinka Zachodniej Obwodnicy Poznania w ciągu drogi ekspresowej S11 jest obecnie procedowany pomiędzy wykonawcą, inżynierem kontraktu i GDDKiA - wyjaśnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu. - Prace związane z zabezpieczeniem ropociągów są obecnie realizowane zgodnie z projektami uzgodnionymi z PERN "Przyjaźń". Aktualnie trwa wzmocnienie podłoża gruntowego pod ropociągami. Następnie będą one zabezpieczone rurami osłonowymi. Wszystkie prace w tej strefie prowadzone są pod nadzorem pracowników PERN - dodaje.

Gdy tylko pojawi się informacja z datą planowanego ukończenia trasy, na pewno podamy ją na portalu. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, prawdopodobne zakończenie robót ma nastąpić późną jesienią 2014 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro