Reklama

Katowicka: w czwartek przywrócą ruch!

fot. Przemysław Cholewiński
fot. Przemysław Cholewiński

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców osiedla Polanka. W czwartek przywrócony zostanie ruch na całej długości remontowanej ulicy Katowickiej. Roboty miały się tutaj zakończyć już kilka tygodni temu.

W marcu rozpoczął się remont ulicy Katowickiej na odcinku od Maltańskiej do torów tramwajowych. Do połowy czerwca trasa miała przejść metamorfozę. Niestety prace znacznie się wydłużyły. W wyniku przeprowadzonych robót pojawiła się tutaj nowa nawierzchnia jezdni z asfaltobetonu, chodniki, ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa i oświetlenie drogowe.

Już w kwietniu pisaliśmy, że mieszkańcy Polanki przez remont drogi przeżywają... trudne chwile. Skarżono się wówczas, że jakość wyznaczonej drogi tymczasowej jest marna, a dodatkowo zamiast zrywać dotychczasową nawierzchnię ulicy Katowickiej fragmentami, zrobiono to w całości. Uwag do firmy przeprowadzającej inwestycję było znacznie więcej.

Dziś jednak mamy dobre wiadomości dla mieszkańców. - W czwartek przywrócony zostanie ruch na całym wyremontowanym odcinku ulicy Katowickiej - mówi Maciej Święch, kierownik budowy. - Nie wiemy jeszcze czy nastąpi to rano czy może w godzinach popołudniowych. Wszystko zależy od tego jak będą przebiegać prace w środę - dodaje.

Już w czwartek mieszkańcy uzyskają dostęp do ulicy z nowym asfaltem, na którym jeszcze przed otwarciem pojawi się oznakowanie poziome. - Następnie będziemy musieli przeprowadzić ostatnie roboty w pobliżu jezdni. Chodzi o uporządkowanie terenu. Liczymy, że w tym tygodniu całość powinna być gotowa - kończy Święch.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro