Reklama

Rumak: Nomme Kalju to solidny przeciwnik

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

- Nomme Kalju to solidny przeciwnik, która ma w swojej kadrze 10 zawodników mających na koncie występy w europejskich pucharach. Jedziemy do Tallinna po zwycięstwo - mówi przed pierwszym meczem z Nomme Kalju w eliminacjach Ligi Europejskiej trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

- Nie wspominamy już zeszłorocznej porażki z Żalgirisem. Na pewno jesteśmy bardziej doświadczonym zespołem, a każda moja przygoda z europejskimi pucharami miała swoją historię. Zebrane doświadczenie powinno zaprocentować w najbliższych spotkaniach. Podczas tegorocznych przygotowań miałem największy komfort w porównaniu z poprzednimi latami. Jeżeli chodzi o stan zdrowia piłkarzy to: Kebby Ceesaya wróci do gry najprawdopodobniej za pół roku, Łukasz Teodorczyk powinien wrócić do treningów w poniedziałek, a Barry Douglas w piątek. Reszta zawodników jest gotowa do gry.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Nomme Kalju to solidny przeciwnik, która ma w swojej kadrze 10 zawodników mających na koncie występy w europejskich pucharach. Kadra jest międzynarodowa, ale my znamy swoją wartość i jedziemy do Tallinna po zwycięstwo. Jesteśmy przygotowani na to, że Nomme Kalju jest w rytmie meczowym. Trudno porównać naszego rywala do jakiegokolwiek klubu w Polsce.

Wizyta na Bułgarskiej może być dla nich zaskakująca, gdyż choć jest lipiec to nasi kibice licznie będą nas wspierać. To jest dla nas bardzo ważne wsparcie. Możliwe, że już w czwartek na Kadrioru Stadion w Tallinie będzie ich więcej niż fanów gospodarzy -
mówi przed pierwszym meczem z Nomme Kalju w eliminacjach Ligi Europejskiej trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

Piłkarze Lecha Poznań w środę o godz. 19.00 czasu miejscowego zaliczą trening na Kadrioru Stadion w Tallinie. Pierwsze spotkanie II rundy eliminacji Ligi Europejskiej pomiędzy Nomme Kalju a Lechem Poznań odbędzie się dzień później o godz. 19.00. Mecz będzie mogło zobaczyć maksymalnie 5000 widzów, a podopiecznych Mariusza Rumaka ma wspierać około 500 fanów.

Rewanż odbędzie się tydzień później, czyli 24 lipca 2014 roku, o godz. 19.00 na INEA Stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Bilety w cenie od 10 zł do 35 zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro