Polak w II rundzie Poznań Open 2014

Wygrana Grzegorza Panfila nad Brazylijczykiem Rogerio Dutra Silvą w I rundzie turnieju głównego to najważniejsze wydarzenie pierwszego dnia challengera Poznań Open 2014. Turniej odbywa się w Parku Tenisowym Olimpia, a wstęp na trybuny jest bezpłatny.

W poniedziałek zaprezentował się pierwszy z czterech Polaków grających w turnieju głównym - Grzegorz Panfil. Jego rywalem był zdecydowanie wyżej notowany w rankingu ATP tenisista z Brazylii Rogerio Dutra Silva. Pierwszy set był wyrównany, a zawodnicy imponowali silnymi wymianami. Ostatecznie o wyniku zadecydował rezultat tie-break, którego na swoją korzyść rozstrzygnął Panfil 7:6 (3). Drugi set był ponownie wyrównany, ale pochodzący z Zabrza tenisista zdołał przełamać rywala, a potem zagrał bardzo pewnie i wygrał 6:3.

- Chyba dobrze to wyglądało. Było dużo walki. W drugim secie udało mi się przełamać rywala. W mojej ocenie rozegrałem dobry mecz. Jestem zadowolony z walki i z tego, że znowu gra w tenisa mnie cieszy. Cieszę się, że gram w Poznaniu i wygrywam. To tu odniosłem jedne z największych moich sukcesów- ćwierćfinały. Sądzę, że jestem dobrze przygotowany do tego, aby powtórzyć ten wynik. Muszę tylko grać swój tenis - mówił po spotkaniu Panfil.

Wiadomo już, że w II rundzie Grzegorz Panfil zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Gregoire Burquier - Dawid Goffin. - Cieszy, że Grzegorz wygrał. Widać, że po przerwie nie jest jeszcze w swojej najlepszej formie. Poradzę mu w paru kwestiach. Miał szczęście w losowaniu, że trafił na zawodnika, który nie radził sobie z leworęcznym Panfilem - mówi uczestnik 33 finałów singla turniejów ATP, Wojciech Fibak.

Natomiast juniorski duet Kamil Majchrzak i Jan Zieliński, został pokonany w I rundzie przez hiszpańsko-holenderską parę Enrique Lopez-Perez - Romano Frantzen 5:7, 5:7. - Nie wykorzystywaliśmy swoich szans, co pozwoliło rywalom zdobywać punkty, jesteśmy młodzi i brakuje nam czasami doświadczenia, jednak z optymizmem patrzymy w przyszłość i musimy wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów - mówił po meczu Kamil Majchrzak.

Przypomnijmy, że zwycięzca Poznań Open 2014 roku otrzyma 80 punktów do rankingu ATP, a finalista 48. Ponadto najlepszy tenisista otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. euro. Zwycięzcy gry podwójnej mogą liczyć na 2155 euro. Patronem medialny turnieju jest portal epoznan.pl.