Reklama

DS Hanka do remontu: w przyszłym roku mają ruszyć prace

DS Hanka | fot. MOs810 / Wikipedia
DS Hanka | fot. MOs810 / Wikipedia

W 2015 roku rozpoczną się prace remontowe w Domu Studenckim Hanka. Obiekt ma zostać kompleksowo odnowiono za około 35 milionów złotych. Dostępnych tu będzie około 150 pokoi 1- i 2-osobowych, a także mieszkania dla rodzin odwiedzających studentów.

Dom Studencki Hanka znajduje się przy Al. Niepodległości i jest zabytkiem. Powstawał pod koniec lat dwudziestych XX wieku według projektu Rogera Sławskiego. Najpierw mieszkali tu goście Powszechnej Wystawy Krajowej, a następnie studenci i kadra naukowa Uniwersytetu Poznańskiego.

Teraz obiekt doczeka się kompleksowego remontu. Prace mają ruszyć za rok i zakończą się w 2016 roku. Pochłoną około 35 milionów złotych. Projekt inwestycji wybrano w drodze konkursu. Zwycięzcą została koncepcja zaprezentowana przez biuro Iron Tower Investment.

Po remoncie w DS Hanka znajdzie się około 150 pokoi 1- oraz 2-osobowych. Pomyślano także o stworzeniu tu mieszkań, w których będą mogły zatrzymać się np. rodziny odwiedzające studentów mieszkających w akademiku. Pojawią się windy, foyer zostanie przykryte "szklaną piramidą wyposażoną w zaawansowany technologicznie system przesłon przeciwsłonecznych". Mamy nawet nie zauważyć "tafli samoczyszczącego się szkła".

Znajdą się tutaj także kawiarnia oraz czytelnia dla studentów. Nie zabraknie restauracji, sali teatralnej i kolejnej sali, w której będą mogły się odbywać np. koncerty. Rozwiązania w budynku będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
26.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro