Reklama
Reklama

Akademik w Polonezie: "prawie wszystkie jedynki są już zajęte"

fot. Griffin Real Estate

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się rezerwacja miejsc w nowym poznańskim akademiku - Polonez przy al. Niepodległości. Jak udało nam się dowiedzieć, większość pokoi 1-osobowych jest już zarezerwowana.

W grudniu ubiegłego roku Griffin Group, nowy właściciel budynku po byłym Hotelu Polonez przy al. Niepodległości ogłosił, że w najbliższym czasie rozpocznie modernizację obiektu. Na ten cel firma uzyskała ponad 18 milionów złotych z inicjatywy JESSICA w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

Tydzień temu ruszyła rezerwacja miejsc w akademiku. - Zainteresowanie jest bardzo duże. Dziś możemy powiedzieć, że prawie wszystkie pokoje 1-osobowe (jest ich ponad 140) są zarezerwowane - mówi Leszek Maciusowicz z firmy Griffin, która kupiła Poloneza. Rezerwacji można dokonywać poprzez stronę internetową akademika. Koszt wynajmowania takiego pokoju to 650 złotych. Miejsce w "dwójce" kosztuje 550 złotych, a w "trójce" 450 złotych. W cenie są dostęp do bezprzewodowego internetu i wszystkie opłaty.

- W tej chwili trwają ostatnie prace wykończeniowe w pokojach. Pomieszczenia są już wyremontowane, teraz skupiamy się na ich urządzaniu - tłumaczy Maciusowicz.

Studenci wprowadzą się tutaj na przełomie września i października. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji bar, kawiarnię, sklep spożywczy, drogerię, sklep sportowy, klub studencki czy przechowalnię rowerów. Nie zabraknie też klubu malucha, który ma ułatwić życie studiującym rodzicom.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Groźna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali około 200 zgłoszeń
33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro