Reklama
Reklama

Akademik w Polonezie: "prawie wszystkie jedynki są już zajęte"

fot. Griffin Real Estate
fot. Griffin Real Estate

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się rezerwacja miejsc w nowym poznańskim akademiku - Polonez przy al. Niepodległości. Jak udało nam się dowiedzieć, większość pokoi 1-osobowych jest już zarezerwowana.

W grudniu ubiegłego roku Griffin Group, nowy właściciel budynku po byłym Hotelu Polonez przy al. Niepodległości ogłosił, że w najbliższym czasie rozpocznie modernizację obiektu. Na ten cel firma uzyskała ponad 18 milionów złotych z inicjatywy JESSICA w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

Tydzień temu ruszyła rezerwacja miejsc w akademiku. - Zainteresowanie jest bardzo duże. Dziś możemy powiedzieć, że prawie wszystkie pokoje 1-osobowe (jest ich ponad 140) są zarezerwowane - mówi Leszek Maciusowicz z firmy Griffin, która kupiła Poloneza. Rezerwacji można dokonywać poprzez stronę internetową akademika. Koszt wynajmowania takiego pokoju to 650 złotych. Miejsce w "dwójce" kosztuje 550 złotych, a w "trójce" 450 złotych. W cenie są dostęp do bezprzewodowego internetu i wszystkie opłaty.

- W tej chwili trwają ostatnie prace wykończeniowe w pokojach. Pomieszczenia są już wyremontowane, teraz skupiamy się na ich urządzaniu - tłumaczy Maciusowicz.

Studenci wprowadzą się tutaj na przełomie września i października. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji bar, kawiarnię, sklep spożywczy, drogerię, sklep sportowy, klub studencki czy przechowalnię rowerów. Nie zabraknie też klubu malucha, który ma ułatwić życie studiującym rodzicom.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.89 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro