Reklama
Reklama

Park Drwęskich bez placu zabaw? Pojawi się nowy

Do naszej redakcji dotarł sygnał od mieszkanki Wildy. Skarży się, że w ciągu kilku tygodni z placu zabaw w Parku Drwęskich usunięto większość urządzeń, a nawet ławki, na których mogli tu siedzieć rodzice. Zarząd Zieleni Miejskiej zapewnia, że plac likwidowany nie jest. Przeciwnie.

W sprawie placu zabaw dla dzieci na terenie Parku Drwęskich odezwała się do nas DeDe. - Jeszcze miesiąc temu po przylocie z wakacji siedzieliśmy tam ze znajomymi i z naszymi pociechami. W niedzielę postanowiliśmy znowu tam zawitać i okazało się, że została tylko zjeżdżalnia i huśtawka kręcąca się, nie ma już nic, nawet ławek na których siedzieliśmy patrząc na dzieciaczki - napisała.

Ale "rozbierany" plac zabaw nie jest tu jedynym problemem. - Niestety, ale w w/w parku poza brakiem placu zabaw jest nadmiar psich odchodów, ludzi którzy śpią po spożyciu alkoholu na ławce bez względu na porę dnia i nocy, którzy piją alkohol w ciągu dnia i zagryzają ogórkami - dodaje.

Zarząd Zieleni Miejskiej zapewnia, że placu zabaw z Parku Drwęskich nie zlikwiduje. Mają tu wrócić piaskownica, zjeżdżalnia i przeplotnia. Najpierw jednak muszą być odnowione. W przyszłym roku planowana jest tutaj nowa inwestycja - część placu dla najmłodszych dzieci. - Wspólnie z Radą Osiedla zdecydowano, by była tutaj nawierzchnia bezpieczna, nie piaszczysta jak w tej chwili - mówi Marta Jastrząb z ZZM.

Ale bezpieczne podłoże... sporo kosztuje. I dlatego termin realizacji inwestycji przesuwa się w czasie. - Szukamy wykonawcy - mówi Adam Babicz z RO Wilda. Rada Osiedla na remont placu zabaw przeznaczyła 50 tysięcy złotych. Kolejny przetarg zostanie wkrótce ogłoszony.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
26.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro