Reklama
Reklama

Ogrodzą drogę tymczasową wzdłuż estakady katowickiej: "to bulwersujące"

Droga już powstaje
Droga już powstaje

Trwa budowa tymczasowej drogi wzdłuż estakady katowickiej, którą ciężkie samochody będą dojeżdżać na teren budowy CH Posnania. Droga ma zostać ogrodzona, co znacznie utrudni życie mieszkańcom ulicy Milczańskiej oraz posiadaczom garaży po stronie os. Oświecenia. - To bulwersujące - mówi mieszkanka.

O powstaniu drogi tymczasowej, którą samochody będą dojeżdżać na teren budowy CH Posnania pisaliśmy już kilka razy. Ostatni raz, gdy poruszaliśmy temat wywrotek rozjeżdżających rondo Rataje. Wówczas przedstawiciel inwestora centrum handlowego wyjaśniał, że ciężki sprzęt zniknie z ronda, gdy powstanie tymczasowa droga. A ta ma być gotowa w przyszłym tygodniu.

Niestety dla mieszkańców okolic estakady katowickiej droga nie jest dobrą wiadomością. Ma być bowiem... ogrodzona. A obecnie krzyżują się z nią m.in. chodniki i droga, która prowadzi do pobliskich garaży. Dla mieszkańców ulicy Milczańskiej oznacza to, że płot odetnie ich od osiedla Oświecenia, na które obecnie można się dostać chodnikiem. - Część dzieci chodzi tutaj do przedszkola, część do szkoły - mówi Agnieszka Gabrysz, mieszkanka os. przy ul. Milczańskiej. - Część osób przechodzi do pracy i po prostu zostaniemy tego pozbawieni. To bulwersujące - dodaje.

Problem mają też mieszkańcy osiedla Oświecenia, którzy po drugiej stronie tymczasowej drogi posiadają swoje garaże. - Od 30 lat ludzie mają tutaj garaże i nagle tak po prostu coś tutaj budują. Troszkę nie w porządku - przyznaje jeden z mieszkańców.

Inwestor zapewnia, że problemowi się przyjrzy. - Przyjrzymy się temu - mówi Maciej Wróblewski, wiceprezes Apsys Polska. - Ja nie jestem fanem wydłużania drogi mieszkańcom do szkoły czy do domu. To nie jest nasz cel, natomiast nie chciałbym mieć kolizji - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro