Reklama
Reklama

60 wyjazdów strażaków i kilka wstrzymań ruchu

ul. Dolna Wilda | fot. Ewa Włodarczyk

Poznańscy strażacy w ciągu dwóch godzin zanotowali aż 60 wyjazdów do zgłoszeń dotyczących obfitych opadów deszczu i silnych podmuchów wiatru, a ruch pojazdów MPK był wstrzymany w 8 miejscach.

Pierwsze intensywne opady deszczu miały miejsce w Poznaniu około godziny 14, a po godzinie znów równie intensywnie padał deszcz. Ulewnym opadom deszczu towarzyszył bardzo silny wiatr. Poznańscy strażacy w ciągu dwóch godzin zanotowali aż 60 wyjazdów. - Zgłoszenia dotyczyły głównie powalonych drzew i gałęzi, niebezpiecznie pochylonych drzew lub zwisających gałęzi. Strażacy wypompowywali również wodę w kilku budynkach - mówi w rozmowie z epoznan.pl mł. kpt. Michał Kucierski z Komendy Miejskiej PSP. Tradycyjnie zalane było przejście podziemne pomiędzy Dworcem Zachodnim a nowym budynkiem dworca Poznań Główny PKP.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Poznaniacy korzystający w środowe popołudnie z komunikacji tramwajowej musieli skorzystać z innych środków komunikacji, gdyż aż w 8 lokalizacjach wstrzymany był ruch. Na skrzyżowaniu ulicy Kraszewskiego i Zwierzynieckiej przewróciła się topola, która zablokowała ulicę. Utrudnienia były również na ul. Roosevelta, gdyż wiatr zdmuchnął na ulicę i tory tramwajowe ogrodzenie z pobliskiego parkingu. Zalane były ulice Dąbrowskiego i Strzelecka, a na tory przy ul. Solnej spadło drzewo. Opóźnienia notowały również autobusy.Policja odnotowała kilka kolizji, a z powodu awarii sygnalizacji świetlnej w wielu miejscach tworzyły się korki. Najdłuższe korki były na odcinku od Ronda Śródka do ul. Głównej, a przejazd przez skrzyżowaniu ul. Baraniaka z ul. Jana Pawła II był utrudniony. Zalana była również ulica Dolna Wilda.

Przypomnijmy, że ostrzeżeni IMGW obowiązuje do piątkowego poranka. - Łączna suma opadów burzowych i jednostajnych w południowej połowie województwa może osiągnąć 90 mm - informuje IMGW w ostrzeżeniu.

Kobylepole po przejściu ulewy:

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro