Reklama
Reklama

Kulturalne lato w Wielkopolsce

Festiwalowe lato w Poznaniu rozpoczęło się od barwnego Festiwalu Ethno Port w CK Zamek i Festiwalu Malta. W promieniach słońca uczestniczyliśmy też w kolejnych odsłonach programu Wielkopolska: Rewolucje.

Ethno Port już po raz siódmy wypełnił Poznań, różnorodną, barwną energią z całego Świata, oferując publiczności najlepsze brzmienia z najdalszych zakątków globu. Tym co wyróżnia poznański festiwal na światowej scenie jest niebywała otwartość publiczności i jej podatność na rozmaite nastroje i brzmienia prezentowane na 3 zamkowych scenach w trakcie Festiwalu. Od ubiegłego roku niebywałą popularnością cieszy się scena otwarta Festiwalu, na parkingu zamkowym. Koncert Brazylijki Renaty Rosy - został najlepiej zapamiętany przez gości programu: Marcina Piosika i Dagmarę Gregorowicz.

O programie Wielkopolska: Rewolucje rozmawialiśmy z Katarzyną Nowaczyk i Roksaną Adamowską. Wspólnie uczestniczyliśmy w koncercie Marcina Maseckiego i Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy, oraz spektaklu "Lepiej tam nie idź" w reżyserii Michała Borczucha, przedstawianych na "Placu WOLNO" w ramach Festiwalu Malta. Oba projekty realizowane były w ramach edycji 2013 projektu Agaty Siwiak realizowanego w ramach programu "Budzik Kulturalny". Po premierach w miejscowościach, w których były przygotowywane- obie produkcje prezentowane już były w kilku niezwykle prestiżowych miejscach w Polsce - jak Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego, czy Teatr Stary w Krakowie.

Ostatnim punktem programu będzie pierwsza premiera nowego cyklu "Wielkopolska: Rewolucje" : projekt "Jakiż to chłopiec piękny i młody" duetu nagrodzonego w 2013 roku Paszportem Polityki: Jolanty Janiczak i Wiktora Rubina, oraz Cezarego Tomaszewskiego, realizowany wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Performatywny labirynt, jaki przygotowali dla publiczności uczestnicy projektu - zapamiętamy na długo.

Zapraszamy do wysłuchania naszego podsumowania.

Czy korzystasz z otwartych spektakli i koncertów realizowanych w ramach festiwali?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
22.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro